Теми статей
Обрати теми

Думка фахівців офіційних органів. Сума індексації, яка нараховується за минулі місяці в поточному, компенсації не підлягає

Редакція ПБО
Стаття

Сума індексації, яка нараховується за минулі місяці в поточному, компенсації не підлягає

 

Згідно з абзацом сьомим п. 4 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078, у разі несвоєчасної виплати сум індексації грошових доходів громадян здійснюється їх компенсація відповідно до законодавства.

У свою чергу, відповідно до п. 2 Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2001 р. № 159, компенсація громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати проводиться в разі затримки на один і більше календарних місяців виплати нарахованих громадянам грошових доходів.

Сума компенсації розраховується як добуток суми нарахованої, але не виплаченої працівнику заробітної плати за відповідний місяць (після утримання податків і обов’язкових платежів) та приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, ділений на 100.

З викладеного випливає, що доходи громадян, у тому числі заробітна плата, компенсуються у випадку, якщо їх було нараховано, але не виплачено своєчасно.

Згідно з п.п. 2.2.7 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5, суми виплат, пов’язаних з індексацією заробітної плати працівників, включаються до фонду додаткової заробітної плати.

Отже,

у цьому випадку компенсація сум індексації не проводиться, оскільки їх не було нараховано.

 

Жанна ЛАВРЕНТЬЄВА,

начальник відділу політики доходів

та подолання бідності Міністерства праці

та соціальної політики України

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі