Теми статей
Обрати теми

Щодо визначення будівельною організацією суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) для нарахування єдиного податку

Редакція ПБО
Лист від 10.03.2006 р. № 2812/3/15-0416

Щодо визначення будівельною організацією суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) для нарахування єдиного податку

Лист Державної податкової адміністрації України від 10.03.2006 р. № 2812/3/15-0416

 

Державна податкова адміністрація України розглянула лист <...> щодо застосування окремих положень Указу Президента України від 03.07.98 № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» в редакції Указу Президента України від 28.06.99 № 746/99 (далі — Указу), і повідомляє наступне.

Згідно із статтею 1 Указу виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб’єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

Тобто,

у разі переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, платником єдиного податку застосовується касовий метод, при якому враховуються всі кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок та в касу, незалежно від того, куди ці кошти потім розподіляються.

Крім того, відповідно до Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат суб’єкта малого підприємництва — юридичної особи, яка застосовує спрощену систему оподаткування, обліку та звітності (затверджено наказом ДПА України від 12.10.99 № 554 та зареєстровано в Мін’юсті України 19.10.99 за № 713/4006), в графі 6 Книги відображаються всі надходження коштів, отримані на розрахунковий (поточний) рахунок та в касу суб’єктом малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), майна, включаючи основні фонди, які належать суб’єкту малого підприємництва й реалізовані у звітному (податковому) періоді, позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації.

Згідно з Порядком складання Розрахунку сплати єдиного податку суб’єктом малого підприємництва — юридичною особою, затвердженим наказом ДПА України від 28.02.2003 № 98 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19.03.2003 за № 221/7542 (із змінами і доповненнями), у рядку 4 Розрахунку відображається загальна сума коштів, отримана на розрахунковий рахунок або (та) в касу суб’єкта малого підприємництва з урахуванням коштів, отриманих від реалізації основних фондів.

Оскільки генпідрядник отримує від замовника кошти за загальний обсяг підрядних робіт, враховуючи вартість робіт, виконаних субпідрядними організаціями, і має право власності на такі кошти, то при визначенні суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) для нарахування єдиного податку вся сума коштів включається до бази оподаткування єдиним податком

.

Таким чином, будівельна організація при нарахуванні єдиного податку повинна враховувати всі надходження коштів, отримані на розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів та виручки від іншої реалізації.

Кошти, що перераховуються субпідрядникам за виконані роботи, не виключаються із бази оподаткування єдиним податком.

При цьому статтею 4 Указу передбачено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності для суб’єктів малого підприємництва може застосовуватися поряд з діючою системою оподаткування, обліку та звітності, передбаченою законодавством, на вибір суб’єкта малого підприємництва.

Тобто, якщо суб’єкта малого підприємництва не задовольняє спрощена система оподаткування, обліку та звітності, то він може перейти з наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) на загальну систему оподаткування.

 

Перший заступник голови Г. Оперенкокоментар редакції

Як обкладаються кошти, отримані єдиноподатником

за загальний обсяг підрядних робіт

ДПАУ знов стверджує, що підприємство, яке отримує від замовника кошти за загальний обсяг підрядних робіт, уключаючи вартість робіт, виконаних субпідрядними організаціями, при визначенні суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) має ці кошти

повністю включати до бази обкладення єдиним податком.

Ураховуючи, що до генпідрядника переходить право власності на

всі отримані кошти (у цьому відмінність підрядної схеми відносин між контрагентами від комісійної), сперечатися з вимогою про оподаткування всієї суми важко.

Хоча Держкомпідприємництва має із цього приводу іншу думку та пропонує не включати отримані суми до бази оподаткування, вважаючи їх транзитними (див., наприклад, лист від 14.03.2003 р. № 5-532/840). Проте, на наш погляд, це небезпечно.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі