Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо окремих питань справляння податку на додану вартість

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Вересень, 2009/№ 71
Друк
Лист від 07.11.2007 р. № 22703/7/16-1117

Щодо окремих питань справляння податку на додану вартість

Лист Державної податкової адміністрації України від 07.11.2007 р. № 22703/7/16-1117

(витяг)

 

Державна податкова адміністрація України надсилає для відома та використання в роботі відповіді з окремих питань справляння податку на додану вартість, що найчастіше надходять від платників податку та працівників органів державної податкової служби.

<...>

 

Заступник голови Л. Боєнко

 

Відповіді з окремих питань справляння податку на додану вартість

<...>

 

II. Щодо реєстрації платників податку на додану вартість

1. Чи обов’язково суб’єкту малого підприємництва реєструватися платником ПДВ у разі переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності за ставкою 6 відсотків?

Пунктом 4 Указу Президента України від 03.07.98 № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» встановлено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності для суб’єктів малого підприємництва може застосовуватися поряд з діючою системою оподаткування, обліку та звітності, передбаченою законодавством, на вибір суб’єкта малого підприємництва.

При цьому, відповідно до пункту 6 цього Указу суб’єкт малого підприємництва, який переходить на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, самостійно обирає одну з двох ставок єдиного податку: 6 чи 10 відсотків. Також слід зазначити, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності із застосування ставки 6 відсотків передбачає обов’язкову реєстрацію та сплату таким суб’єктом спрощеної системи оподаткування податку на додану вартість у відповідності до Закону України від 03.04.97 р. № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість».

Враховуючи вищезазначене,

у разі переходу платника податків на спрощену систему оподаткування, обліку, та звітності за ставкою 6 відсотків такий платник податків зобов’язаний в обов’язковому порядку подати заяву про реєстрацію платником податку на додану вартість у відповідності до вимог пункту 6 Указу Президента України від 03.07.98 № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» та в порядку, передбаченому Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 03.04.2000 р. за № 208/4429.

<...>



коментар редакції

Обрати ставку 6 % можна тільки ставши платником ПДВ

Як відомо, стаючи єдиноподатником,

юрособа може обрати ставку єдиного податку 6 або 10 %. У цьому випадку ДПАУ звертає увагу на те, що, вибираючи ставку 6 %, особа має в обов’язковому порядку стати платником ПДВ, тобто пройти ПДВ-реєстрацію, подавши для цього відповідну заяву в установленому порядку (також про це йшлося і в п. 1 недавнього оглядового листа ДПАУ від 10.07.2009 р. № 14487/7/15-0417// «Податки та бухгалтерський облік», 2009, № 63). У зв’язку з цим хочемо зазначити, що:

— як передбачає п. 12.2 Положення № 79, таку

заяву має бути подано (відіслано) юрособою податковому органу не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу переходу на спрощену систему оподаткування;

— як останнім часом неодноразово роз’яснює ДПАУ, єдиноподатники при цьому автоматично стають

квартальними платниками ПДВ і такий звітний період зберігається за ними впродовж усієї пори «єдиноподаткування», навіть якщо при цьому буде досягнуто обсяг 300 тис. грн. (лист від 21.04.2008 р. № 8230/7/16-1517 // «Податки та бухгалтерський облік», 2008, № 39; п. 20 листа від 18.05.2009 р. № 10191/7/16-1517 // «Податки та бухгалтерський облік», 2009, № 47);

— єдиноподатник 6%-ник стає платником ПДВ незалежно від обсягу оподатковуваних операцій, тобто навіть, якщо за останні 12 місяців він не перевищив межі в 300 тис грн. (цей момент, очевидно, у цьому випадку і викликав саме запитання). При цьому він може здійснювати операції, звільнені від оподаткування.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі