Теми статей
Обрати теми

Щодо терміну подачі розрахунку та сплати єдиного податку суб’єктами малого підприємництва — юридичними особами

Редакція ПБО
Лист від 27.03.2001 р. № 4016/7/15-1317

Щодо терміну подачі розрахунку та сплати єдиного податку суб’єктами малого підприємництва — юридичними особами

Лист Державної податкової адміністрації України від 27.03.2001 р. № 4016/7/15-1317

(витяг)

 

На численні запити державних податкових органів та платників єдиного податку щодо термінів подачі розрахунку та сплати єдиного податку суб’єктами малого підприємництва — юридичними особами, у зв’язку із введенням у дію з 01.04.2001 р. Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-III «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» Державна податкова адміністрація України роз’яснює наступне.

З 1 квітня 2001 року набирає чинності Закон України від 21.12.2000 р. № 2181-III «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі — Закон).

Пунктом 1.2 статті 1 Закону встановлено, що податкове зобов’язання — це зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Таким чином, Закон не встановлює єдиний порядок та строки сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), а передбачає, що порядок подання розрахунку та строки сплати можуть встановлюватися цим Законом або іншими законами України з питань оподаткування. Якщо спеціальним законом з питань сплати окремого податку встановлені інші граничні строки сплати податку, ніж ті, що встановлені Законом, то діють положення закону з питань оподаткування окремим податком.

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності, запроваджена Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» (в редакції Указу від 28.06.99 р. № 746/99), передбачає особливий порядок оподаткування суб’єктів малого підприємництва шляхом сплати єдиного податку. Крім того, єдиний податок не включено до переліку видів податків і зборів (обов’язкових платежів), що справляються на території України, передбачених Законом України від 25.06.91 р. № 1251-XII «Про систему оподаткування» (зі змінами і доповненнями).

Таким чином, терміни подачі розрахунку про сплату єдиного податку суб’єктом малого підприємництва — юридичною особою та сплати єдиного податку, встановлені вищезазначеним Указом, у зв’язку із набранням чинності Законом не змінюються.

Тобто згідно зі статтею 3 Указу суб’єкти підприємницької діяльності — юридичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

За результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб’єкти малого підприємництва — юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, а також копії платіжних доручень про сплату єдиного податку за звітний період з відміткою банку про зарахування коштів.

Якщо останній день строку подання розрахунку чи сплати єдиного податку припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим робочий день

.

 

Заступник голови Г. Оперенкокоментар редакції

Якщо граничні строки припали на вихідний чи святковий день

Цей лист стосується термінів сплати єдиного податку та подання щодо нього звітності

юрособами. Як роз’яснюється в листі, для спрощенців граничні терміни подання звітності та сплати єдиного податку встановлено Указом № 727 і відрізняються від строків, установлених Законом № 2181, у зв’язку з чим підприємства-єдиноподатники:

сплачують єдиний податок щомісячно, не пізніше 20 числа наступного місяця (ст. 3 Указу № 727);

подають Розрахунок про сплату єдиного податку щоквартально до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом (ст. 4 Указу № 727, п. 1 Порядку № 98), тобто кінцевим терміном подання Розрахунку при цьому є 19 число.

Проте, мабуть, найважливіший висновок цього листа полягає не в цьому, а в тому, що ДПАУ «дала добро» на перенесення таких граничних строків, якщо вони припадають на вихідний чи святковий день (хоча це «єдиноподатним» законодавством і не обумовлено). Як роз’яснено в листі, у такому разі останнім днем строку подання (сплати) вважається наступний за вихідним чи святковим днем робочий день (що також підтверджує і податковий календар на сайті ДПАУ http://www.sta.gov.ua). Для юрособи розрахунок сплати єдиного податку є декларацією в розумінні Закону № 2181, тому цей висновок повністю логічний. А от Звіт фізособи-єдиноподатника під визначення терміна «декларація» не підпадає, тому, суворо кажучи, переносити строки його подання в разі, якщо вони припали на вихідний чи святковий день, не можна.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі