Теми статей
Обрати теми

Щодо подання довідки при придбанні торгового патенту для структурного (відокремленого) підрозділу

Редакція ПБО
Лист від 03.10.2008 р. № 8461

Щодо подання довідки при придбанні торгового патенту для структурного (відокремленого) підрозділу*

Лист Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 03.10.2008 р. № 8461

 

* Див. статтю на с. 40. —

Прим. ред.

 

Відповідно до чинного законодавства торговельна діяльність регулюється Господарським і Цивільним кодексами України, законами України «Про захист прав споживачів», «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», Порядком провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення та іншими актами законодавства, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833 (далі — Порядок та правила).

Порядком та правилами встановлено, що торговельна діяльність провадиться суб’єктами господарювання у сфері роздрібної та оптової торгівлі, а також ресторанного господарства.

Крім того, наказами Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 19.04.2007 № 104 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 08.11.2007 за № 1257/14524, від 11.07.2003 № 185 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.07.2003 за № 628/7949, та від 24.07.2002 № 219 «Про затвердження Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.08.2002 за № 680/6968, визначено особливості продажу окремих груп продовольчих та непродовольчих товарів, здійснення різних видів торгівлі, роботи закладів ресторанного господарства.

Для провадження торговельної діяльності суб’єкт господарювання повинен придбати торговий патент у порядку, визначеному Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» (далі — Закон про патентування).

Залежно від умов торгівлі та від того, чим торгує підприємець, суб’єкт господарювання може придбати звичайний, короткостроковий або пільговий торговий патент.

Відповідно до частини першої статті 3 Закону про патентування патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.

Для отримання торгового патенту суб’єкт підприємницької діяльності повинен подати відповідну заяву до податкового органу. Відповідно до частини четвертої статті 2 Закону про патентування заява містить такі реквізити: найменування суб’єкта підприємницької діяльності; витяг з установчих документів щодо юридичної адреси суб’єкта підприємницької діяльності, а у випадках, якщо патент придбавається для структурного (відокремленого) підрозділу, —

довідка органу, який погодив місцезнаходження структурного (відокремленого) підрозділу, із зазначенням цього місця; вид підприємницької діяльності, здійснення якої потребує придбання торгового патенту; найменування документа про повну або часткову сплату вартості торгового патенту.

Положеннями Закону про патентування визначено, що встановлення будь-яких додаткових умов щодо придбання торгового патенту не дозволяється.

Звертаємо увагу, що

на сьогодні законодавчо не визначено механізму щодо отримання зазначеної довідки.

При цьому на практиці при видачі суб’єктам господарювання торгового патенту (продовження терміну його дії)

органами ДПА вимагався дозвіл на розміщення об’єкта торгівлі та сфери послуг.

Однак в результаті проведеної Держкомпідприємництвом роботи Державною податковою адміністрацією було запропоновано, що для придбання торгового патенту суб’єкт господарювання до податкового органу

замість дозволу на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг може подати довідку з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій (лист від 22.01.2008 № 650/5/15-0416).

 

Заступник голови С. Іголкін

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі