Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Якщо товари придбано в мережі магазинів «МЕТРО»

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Вересень, 2009/№ 75
Друк
Відповідь на запитання

Якщо товари придбано в мережі магазинів «МЕТРО»

 

Чи поширюється Закон № 1023 на покупки, здійснені в мережі магазинів «Метро», відкритих тільки для бізнес-покупців (тобто юридичних осіб і фізичних осіб — приватних підприємців)?

(м. Донецьк)

 

Перш за все нагадаємо, що

споживачем у розумінні Закону № 1023 може бути тільки фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов’язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов’язків найманого працівника (п. 22 ст. 1 Закону № 1023). А от юридичні особи та фізособи, які придбавають товари для використання в підприємницькій діяльності або при виконанні обов’язків найманого працівника, споживачами не вважаються. Тому дія Закону № 1023 на них не поширюється.

Покупка товарів у магазинах «МЕТРО» здійснюється тільки від імені бізнес-клієнтів (тобто юридичних осіб або фізосіб-підприємців). Цей факт відображено в первинних документах (кожен покупець отримує фіскальний касовий чек і податкову накладну, в яких він фігурує як суб’єкт господарювання). А отже,

норми Закону № 1023 не застосовуються щодо покупок, здійснених у мережі магазинів «Метро».

У разі виявлення недоліку товару, придбаного в такому магазині, необхідно керуватися

ст. 678 ЦКУ, що за аналогією зі ст. 8 Закону № 1023 надає покупцю право вимагати від продавця на власний вибір:

1) пропорційного зменшення ціни;

2) безвідплатного усунення недоліків товару в розумний строк;

3) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

А в разі істотного порушення вимог щодо якості товару покупець має право на власний вибір: вимагати повернення грошей, сплачених за товар, або заміни товару.

 

Марина Ковенко, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі