Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо обчислення зарплати для розрахунку страхових виплат за дванадцятимісячний розрахунковий період

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Серпень, 2010/№ 61
Друк
Лист від 13.04.2010 р. № 106/18/99-10

Щодо обчислення зарплати для розрахунку страхових виплат за дванадцятимісячний розрахунковий період*

Лист Міністерства праці та соціальної політики України від 13.04.2010 р. № 106/18/99-10

(витяг)

 

<…>

Згідно з пунктом 4 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266 (із змінами), для осіб, які працювали (працюють) на підприємствах, в організаціях, робота яких пов’язана із сезонним характером виробництва відповідно до Списку сезонних робіт і сезонних галузей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 1997 р. № 278, за розрахунковий період береться 12 календарних місяців підряд (з першого до першого числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.

Застосування дванадцятимісячного розрахункового періоду запроваджено з метою недопущення невиправданого зменшення або збільшення розміру середньої заробітної плати для всіх осіб, які працюють на зазначених підприємствах (в організаціях), оскільки через сезонний характер виробництва на таких підприємствах можливе значне коливання розміру заробітної плати протягом року.

Якщо всі працівники у <…> товаристві виконують роботу протягом усього календарного року (є постійними працівниками), а роботи, що виконуються, не включено до вищезазначеного Списку сезонних робіт і сезонних галузей, немає підстав для обчислення заробітної плати для розрахунку страхових виплат застосовувати дванадцятимісячний розрахунковий період

.

 

Заступник директора Департаменту соціального партнерства
 і загальнообов’язкового державного соціального страхування
 О. Постоюк

 

* Коментар див. на с. 18. —

Прим. ред.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі