Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо амортизації безоплатно отриманих об’єктів основних засобів

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Серпень, 2010/№ 62
Друк
Лист від 23.10.2009 р. № 31-34000-20-21/28576

Щодо амортизації безоплатно отриманих об’єктів основних засобів

Лист Міністерства фінансів України від 23.10.2009 р. № 31-34000-20-21/28576

 

Міністерство фінансів України на запит щодо амортизації безоплатно одержаних об’єктів основ­них засобів повідомляє.

Згідно зі статтею 78 Господарського кодексу України майно комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання (комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління (комунальне некомерційне підприємство).

Одержані на праві господарського відання комунальним комерційним підприємством основні засоби зараховуються на баланс за дебетом рахунка обліку необоротних активів зі збільшенням додаткового капіталу, якщо іншого не зазначено в розпорядчому акті про передачу майна.

Відповідно до пункту 22 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 р. № 92, об’єктом амортизації є вартість всіх основних засобів, окрім вартості землі і незавершених капітальних інвестицій.

Сума нарахованої амортизації

об’єктів основ­них засобів, отриманих безоплатно, включається до виробничої собівартості продукції (робіт, послуг) зі збільшенням зносу основних засобів відповідно до абзацу першого пункту 30 цього Положення. Одночасно відповідно до абзацу сьомого тексту до рахунку 42 «Додатковий капітал» Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 р. № 291, балансоутримувачем визнається дохід зі зменшенням додаткового капіталу.

 

Заступник міністра Д. Фудашкін

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі