Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Реєстри квартальних платників ПДВ повинні формуватися з 1 квітня

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Серпень, 2010/№ 63
Друк
Відповідь на запитання

Реєстри квартальних платників ПДВ повинні формуватися з 1 квітня

Наше підприємство є платником ПДВ з квартальним податковим періодом. Чи можна подати копії реєстрів лише за червень, адже до червня ця норма не існувала, і за ці періоди реєстри подавати було не потрібно?

(м. Харків)

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 20.05.2010 р. № 2275 (

далі — Закон № 2275) // «Податки та бухгалтерський облік», 2010, № 50, с. 19 запроваджено нову вимогу в п.п. 7.2.8 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (далі — Закон про ПДВ), яка полягає в такому:

«…

Платники податку подають до органу державної податкової служби на безоплатній основі разом з податковою декларацією за відповідний звітний період копії реєстрів виданих і отриманих податкових накладних за такий період в електронному вигляді»

Закон № 2275

набрав чинності з 16.06.2010 р., а вимога щодо подання реєстрів застосовується з 01.07.2010 р. (п. 1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону № 2275). Тобто квартальні платники ПДВ повинні подати реєстри з декларацією за II квартал (до 10.08.2010 р.), строк подання якої припадає на період дії нової норми (місячні вже подали за червень). Про це неодноразово зазначалося в роз’ясненнях податківців, див. «Думку офіційних органів» // «Податки та бухгалтерський облік», 2010, № 53, с. 47 та лист ДПАУ від 08.07.2010 р. № 13547/7/16-1517 // «Податки та бухгалтерський облік», 2010, № 56, с. 1.

Тепер стосовно

дати, з якої повинен формуватися електронний реєстр для подання до ДПІ. Зверніть увагу на цитату: там зазначено, що копії реєстрів подаються за «такий період», тобто вимогу оновленого п.п. 7.2.8 Закону про ПДВ прив’язано до цілого періоду, а саме до того, за який подається декларація. У нашому випадку це II квартал. Тому говорити про надання реєстру за операціями починаючи з червня або з 16.06.2010 р. — дати набуття чинності Законом № 2275 — некоректно. Адже нові правила, що запрацювали з 1 липня 2010 року, стосуються саме факту подання реєстру, а не періоду, інформація за який міститься в такому реєстрі.

Таким чином,

квартальні платники ПДВ повинні подати з декларацією за II квартал реєстри в електронному вигляді з інформацією починаючи з 01.04.2010 р.

Віталій Смердов

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі