Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Чи можна реалізовувати ліки підприємствам, які не мають ліцензії на їх продаж?

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Серпень, 2010/№ 65
Друк
Відповідь на запитання

Чи можна реалізовувати ліки підприємствам, які не мають ліцензії на їх продаж?

 

Підприємство займається торгівлею лікарськими засобами. Чи можна здійснювати продаж ліків не кінцевому споживачу, а суб’єктам господарювання, які не мають ліцензії на їх реалізацію?

(м. Дніпропетровськ)

За загальним правилом, якщо законодавство не містить спеціальної вимоги з цього приводу, підприємство-продавця не повинні непокоїти наявність чи відсутність у підприємства-покупця ліцензії на продаж товару, що придбавається. Подивимося, чи є такі спеціальні застереження щодо діяльності з торгівлі лікарськими засобами.

Відповідно до

п.п. 2.4.23 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, затверджених наказом Держкомпідприємництва та Держінспекції з контролю якості лікарських засобів від 03.03.2009 р. № 44/27 (далі — Ліцензійні умови), відпуск (реалізація) лікарських засобів може здійснюватися:

— суб’єктам господарювання,

що мають ліцензію на оптову торгівлю лікарськими засобами;

— суб’єктам господарювання,

що мають ліцензію на виробництво лікарських засобів (для використання у виробництві);

— суб’єктам господарювання,

що мають ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами;

— безпосередньо установам охорони здоров’я.

При проведенні перевірок представники інспекцій з контролю якості лікарських засобів звертають увагу на те, чи дотримується ця вимога, зокрема просять надати інформацію про покупців лікарських засобів та реквізити їх ліцензій (

п. 6.2 Порядку контролю за дотриманням Ліцензійних умов, затвердженого наказом Держкомпідприємництва і Держінспекції з контролю якості лікарських засобів від 10.06.2009 р. № 98/130). Якщо суб’єкт господарювання, який займається оптовою торгівлею лікарськими засобами, такої інформації перевіряючим не надасть, ними буде зафіксовано факт порушення Ліцензійних умов.

Якщо ж суб’єкт господарювання займається

роздрібною торгівлею лікарськими засобами, допускається їх продаж підприємствам, які не мають ліцензії на виробництво або торгівлю лікарськими засобами, без права подальшого перепродажу.

Олена Уварова, юрист

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі