Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Про зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку страхових виплат

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Лютий, 2010/№ 10
Друк
Лист від 29.12.2009 р. № 01-16-2801

Про зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку страхових виплат

Лист виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 29.12.2009 р. № 01-16-2801

(витяг)

 

Доводимо до відома, що постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.2009 р. № 1332 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266» (далі — Постанова № 1332), яка опублікована 15 грудня поточного року в газеті «Урядовий кур’єр» № 233, внесено зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (далі — Порядок).

Відповідно до Закону України «Про Кабінет Міністрів України» постанови Кабінету Міністрів України, крім постанов, що містять інформацію з обмеженим доступом, набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими постановами, але не раніше дня їх опублікування. Враховуючи зазначене, Постанова № 1332 набрала чинності з 15 грудня поточного року (лист Міністерства праці та соціальної політики від 18.12.2009 р. № 14705/0/14-09/18).

Таким чином,

для страхових випадків, які настали до 15 грудня 2009 року, обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, необхідно здійснювати без урахування змін, внесених Постановою № 1332.

Звертаємо увагу на окремі особливості обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності

.

1.

Змінами, внесеними до пункту 6 Порядку, встановлено, що у випадку, коли застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувались страхові внески менше ніж календарний місяць, середня заробітна плата (дохід) для розрахунку допомоги по вагітності та пологах має обчислюватися з нарахованої заробітної плати, з якої сплачені страхові внески, але не вище за розмір середньої заробітної плати за всіма видами економічної діяльності (за даними Держкомстату), що склалася у відповідному регіоні (Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі) в місяці, що передує місяцю, в якому настав страховий випадок, та не нижче за розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку.

Для своєчасного і правильного призначення допомоги по вагітності та пологах просимо розміщувати на офіційних сайтах відділень Фонду відповідну інформацію про розмір середньої заробітної плати за всіма видами економічної діяльності. Зазначена інформація розміщується на офіційному веб-сайті Державного комітету статистики України www.ukrstat.gov.ua.

2.

У разі коли розмір заробітної плати підвищується згідно з рішенням Кабінету Міністрів України, у зв’язку з чим заробітна плата перераховується за попередні періоди (абз. 2 п. 7 Порядку), сума донарахованої заробітної плати включається в базу нарахування страхових внесків до Фонду в місяці, у якому здійснено донарахування, і на такі виплати слід нараховувати та з них утримувати страхові внески до Фонду в межах граничної суми заробітної плати (доходу), що діє у момент їх нарахування.

Водночас донарахування заробітної плати за попередні періоди не впливатиме на розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності, що виплачена за попередній період, оскільки при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку допомоги включається лише сума оплати праці, з якої у розрахунковому періоді сплачені страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

3.

Суттєво змінюється механізм обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку допомоги по вагітності та пологах. Згідно з пунктом 14 Порядку середньоденна заробітна плата (дохід) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати (оподатковуваного доходу), з якої сплачувалися страхові внески, на кількість календарних днів за розрахунковий період. Відповідно за календарні, а не робочі дні буде розраховуватися і сума допомоги по вагітності та пологах (пункт 20 Порядку). При цьому у звітності по коштах Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП у рядку 3 таблиці IV по страхових випадках, які настали після 15 грудня 2009 р., також треба зазначати календарні дні.

4.

Постановою № 1332 пункт 15 Порядку викладено в редакції, якою встановлено, що у випадках, коли в окремих місяцях розрахункового періоду, за який обчислюється середня заробітна плата, або в періоді, за який виплачується допомога, для працівників встановлюється неповний робочий день, для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця застосовується середньогодинна заробітна плата.

5.

Нагадуємо, що згідно з абз. 5 п. 14 Порядку для розрахунку допомоги по вагітності та пологах середньоденна заробітна плата не може перевищувати максимальну суму заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, яка в розрахунку на місяць складає 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб в останньому місяці розрахункового періоду (у грудні — 11160 грн., у січні — 13035 грн.), розділену на 30,44 (середньомісячну кількість календарних днів).

<…>

 

Директор С. Санченко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі