Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Характеристика триваючого та разового правопорушень

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Лютий, 2010/№ 14
Друк
Лист від 17.07.2007 р. № 22-14-493

Характеристика триваючого та разового правопорушень

Лист Міністерства юстиції України від 17.07.2007 р. № 22-14-493

 

Міністерство юстиції України розглянуло лист <…> щодо роз’яснень норм адміністративного законодавства України та повідомляє таке.

Чинний Кодекс України про адміністративні правопорушення (далі — Кодекс) не містить визначення понять «разового» та «триваючого» правопорушень

, обмежуючись загальною нормою, згідно з якою адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше ніж через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні — два місяці з дня його виявлення (частина перша статті 38 Кодексу).

Разом із цим відповідно до пункту 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 червня 1988 року № 6 «Про практику розгляду судами скарг на постанови у справах про адміністративні правопорушення» при перевірці дотримання органом (посадовою особою) установленого статтею 38 Кодексу двомісячного строку застосування адміністративного стягнення судам слід мати на увазі, що при триваючих правопорушеннях (самоправне заняття житлового приміщення — стаття 151 Кодексу, порушення або невиконання встановлених правил пожежної безпеки — стаття 175, невиконання обов’язків з виховання та навчання дітей — стаття 184 тощо) зазначений строк обчислюється з дня виявлення правопорушення. У свою чергу, відповідно до

теорії адміністративного права триваючими визнаються правопорушення, які, почавшись з будь-якої протиправної дії або бездіяльності, учинюються потім безперервно шляхом невиконання обов’язку (наприклад, проживання без паспорта, самовільне будівництво будинків або споруд тощо). Початковим моментом такого діяння може бути активна дія або бездіяльність, коли винний або не виконує конкретний покладений на нього обов’язок, або виконує його не повністю чи неналежним чином.

 

Заступник міністра І. Ємельянова

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі