Теми статей
Обрати теми

Комітет застосовує нульову ставку при експорті товарів на підставі ВМД

Редакція ПБО
Лист від 31.03.2010 р. № 6484/7/16-1917-04

Комітет застосовує нульову ставку при експорті товарів на підставі ВМД

Лист Державної податкової адміністрації України від 31.03.2010 р. № 6484/7/16-1917-04

 

Державна податкова адміністрація України розглянула <…> лист <…> щодо надання роз’яснення стосовно визначення дати виникнення податкових зобов’язань з податку на додану вартість при здійсненні експортування (вивезення) товарів в межах договорів комісії і повідомляє.

Відповідно до загального правила оподаткування податком на додану вартість операцій з поставки товарів, отриманих у межах договорів комісії, встановленого другим абзацом пункту 4.7 статті 4 Закону України «Про податок на додану вартість» (далі — Закон), у випадках коли платник податку здійснює діяльність з поставки товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів, що уповноважують такого платника податку (далі — комісіонера) здійснювати поставку товарів від імені та за дорученням іншої особи (далі — комітента) без передання права власності на такі товари, базою оподаткування є продажна вартість цих товарів, визначена у порядку, встановленому цим Законом. Датою збільшення податкових зобов’язань комісіонера є дата, визначена за правилами, встановленими пунктом 7.3 цього Закону, а датою збільшення суми податкового кредиту комісіонера є дата перерахування коштів на користь комітента або поставки останньому інших видів компенсації вартості зазначених товарів. При цьому датою збільшення податкових зобов’язань комітента є дата отримання коштів або інших видів компенсації вартості товарів від комісіонера.

При здійсненні зовнішньоекономічної діяльності Законом визначені особливості визначення дати виникнення податкових зобов’язань. Зокрема, згідно з підпунктом 7.3.8 пункту 7.3 статті 7 Закону

попередня (авансова) оплата вартості товарів (супутніх послуг), які експортуються чи імпортуються, не змінює значення податкового кредиту або податкових зобов’язань платника податку — відповідно такого експортера або імпортера.

Крім цього, підпунктом 7.7.9 пункту 7.7 статті 7 Закону визначено, що у разі коли платник податку експортує товари (супутні послуги) за межі митної території України, отримані від іншого платника податку на умовах комісії, консигнації, доручення або інших видів договорів, які не передбачають переходу права власності на такі товари (супутні послуги) від такого іншого платника податку до експортера,

право на отримання бюджетного відшкодування має такий інший платник податку.

При цьому комісійна винагорода, отримана платником податку — експортером від такого іншого платника податку, включається до бази оподаткування цим податком за ставкою, визначеною абзацом першим пункту 6.1 статті 6 цього Закону, та не включається до митної вартості товарів (супутніх послуг), які експортуються.

Відповідно до пункту 6.2 статті 6 Закону податок за

нульовою ставкою обчислюється щодо операцій з продажу товарів, що були вивезені (експортовані) платником податку за межі митної території України.

При цьому товари вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межі митної території України в разі, якщо їх вивезення (експортування) засвідчене належно оформленою митною вантажною декларацією (підпункт 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2002 р. № 243 «Про вдосконалення механізму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за операціями з експорту продукції» для підтвердження факту вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України (експорт) платник податку на додану вартість, який здійснив операцію з вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України, подає разом з іншими передбаченими законодавством документами оригінал п’ятого основного аркуша (примірника декларанта) вантажної митної декларації, що є її складовою частиною, оформленого митним органом під час здійснення митного оформлення експорту товарів, на якому зазначеним митним органом за зверненням платника податку вчиняється напис про фактичне вивезення експортованих товарів за межі митної території України, який засвідчується підписом відповідальної посадової особи і гербовою печаткою митного органу. При цьому до оригіналів п’ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій прирівнюються оригінали аркушів з позначенням «3/8».

Враховуючи зазначене,

при здійсненні експортування (вивезення) товарів, у тому числі і в межах договорів комісії, застосування нульової ставки податку на додану вартість можливе лише на підставі належно оформленої митної вантажної декларації з написом про фактичне вивезення експортованих за межі митної території України товарів.

Таким чином,

тільки після фактичного перетину товарами митного кордону України (надання оригіналів п’ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій з відміткою митного органу про фактичне вивезення товарів за межі митної території України) комітентом (власником товару) визначаються податкові зобов’язання за нульовою ставкою податку на додану вартість.

 

Заступник голови О. Любченко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі