Теми статей
Обрати теми

Нульову ставку комітент підтверджує ВМД з відповідним заповненням гр. 9

Редакція ПБО
Друк
Лист від 14.07.2009 р. № 14762/7/16-1517-26

Нульову ставку комітент підтверджує ВМД з відповідним заповненням гр. 9

Лист Державної податкової адміністрації України від 14.07.2009 р. № 14762/7/16-1517-26

(витяг)

 

Державна податкова адміністрація України розглянула лист <…> щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з поставки товарів у межах договорів комісії <…>, і повідомляє.

Порядок оподаткування податком на додану вартість операцій з поставки товарів, отриманих у межах договорів комісії

, встановлено пунктом 4.7 статті 4 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (далі — Закон). Згідно із цим пунктом, якщо платник податку здійснює діяльність з поставки товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів, що уповноважують такого платника податку (далі — комісіонера) здійснювати поставку товарів від імені та за дорученням іншої особи (далі — комітента) без передання права власності на такі товари, базою оподаткування є продажна вартість цих товарів.

Пунктом 6.2 статті 6 Закону встановлено, що при експорті товарів та супутніх такому експорту послуг ставка податку становить

«0» відсотків до бази оподаткування.

Підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону визначено, товари вважаються експортованими платником податку в разі, якщо їх експорт засвідчений належно оформленою митною вантажною декларацією.

Згідно з підпунктом 7.7.9 пункту 7.7 статті 7 Закону, у разі коли платник податку (комісіонер) експортує за межі митної території України товари (супутні послуги), отримані від іншого платника податку (комітента) на умовах комісії, консигнації, доручення або інших видів договорів, які не передбачають переходу права власності на такі товари (супутні послуги) від такого іншого платника податку до експортера, право на отримання бюджетного відшкодування має такий інший платник податку (комітент).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2002 р. № 243 «Про вдосконалення механізму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за операціями з експорту продукції» (далі — Постанова) для підтвердження факту вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України (експорт) платник податку на додану вартість, який здійснив операцію з вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України, подає разом з іншими передбаченими законодавством документами оригінал п’ятого основного аркуша (примірника декларанта) вантажної митної декларації, що є її складовою частиною, оформленого митним органом під час здійснення митного оформлення експорту товарів, на якому зазначеним митним органом за зверненням платника податку вчиняється напис про фактичне вивезення експортованих товарів за межі митної території України, який засвідчується підписом відповідальної посадової особи і гербовою печаткою митного органу. При цьому до оригіналів п’ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій прирівнюються оригінали аркушів з позначенням «3/8».

Порядок заповнення вантажної митної декларації регулюється відповідною Інструкцією

(далі — Інструкція), затвердженою наказом Державної митної служби України від 07.11.2007 р. № 933 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.11.2007 р. за № 1329/14596) (далі — Наказ № 933). Наказом Державної митної служби України від 16.12.2008 р. № 1414 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 18.02.2009 р. № 148/16164) (далі — Наказ № 1414) було внесено зміни до Інструкції, які набули чинності з 01.03.2009 р. Зокрема, Наказом № 1414 було змінено порядок заповнення графи 2 «Відправник/Експортер» та графи 9 «Особа, відповідальна за фінансове врегулювання» вантажної митної декларації.

Відповідно до змін, що відбулися згідно з Наказом № 1414, при декларуванні товарів за зовнішньоекономічними договорами, укладеними на підставі посередницьких договорів між резидентами:

— у

графі 2 вантажної митної декларації з 01.03.2009 р. зазначаються відомості про відправника, якщо описом цієї графи не передбачено інше незалежно від того, чи є відправник власником товару чи ні. До 01.03.2009 р. в графі 2 зазначалися відомості про власника товарів. Якщо при цьому власник товарів не був відправником, то в графі зазначали відомості про власника товарів і вчинявся запис «Див. доп.», а в доповненні наводили відомості про відправника товарів відповідно до товаросупровідних документів;

— у

графі 9 вантажної митної декларації з 01.03.2009 р. зазначаються відомості про комісіонера, що уклав зовнішньоекономічний договір (контракт), і вчиняється запис «Див. доп.», а в доповненні наводяться відомості про комітента. До 01.03.2009 р. зазначали відомості лише про резидента, що уклав зовнішньоекономічний договір (контракт), у тому числі комісіонера.

Згідно з пунктом 4 Інструкції

термін відправник означає особу, яка передала або має передати заявлені у ВМД товари в розпорядження перевізника відповідно до договору перевезення для доставки одержувачу та яка зазначена в транспортному документі, або така, що самостійно доставляє ці товари одержувачу, не користуючись послугами перевізника.

Пунктом 7.1 статті 7 Інструкції визначено, що після завершення митного оформлення товарів до заявленого митного режиму аркуші з позначенням «3/8» комплектів бланків форм МД-2 і МД-3 і доповнення (у разі наявності) повертаються декларанту.

Пунктом 7.3 статті 7 Інструкції, а також останнім абзацом листа Державної митної служби від 10.06.2008 р. № 10/2-2/1160 зазначено, що на бажання декларанта допускається оформлення додаткового набору копій аркушів з позначенням «3/8» комплектів бланків форм МД-2 і МД-3, відповідних їм доповнень і специфікації. Оформлений митним органом додатковий набір копій аркушів повертається декларанту.

Відповідно до пункту 7.4 статті 7 Інструкції за письмовим зверненням осіб, зазначених у графах 2, 8, 9, 14, а також у випадках, передбачених законодавством, митний орган (підрозділ митного органу) видає (засвідчує) ксерокопії оформлених аркушів комплектів бланків форм МД-2 і МД-3, відповідних їм доповнень і специфікації.

Таким чином,

для підтвердження права на застосування нульової ставки податку на додану вартість та права на бюджетне відшкодування при здійсненні експортних операцій на умовах договору комісії комітент, за умови відповідного заповнення графи 9 та внесення інформації про нього в доповнення до цієї графи, повинен отримати від комісіонера оригінал вантажної митної декларації, а у комісіонера залишаються копії, належним чином засвідчені органом митної служби.

<…>

 

Заступник голови С. Чекашкін

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі