Теми статей
Обрати теми

Щодо страхових внесків із вартості путівок, наданих працівникам за рахунок коштів підприємства

Редакція ПБО
Лист від 30.06.2010 р. № 02-24-1275

Щодо страхових внесків із вартості путівок, наданих працівникам за рахунок коштів підприємства*

Лист Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 30.06.2010 р. № 02-24-1275

 

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності розглянула ваш лист щодо нарахування та утримання страхових внесків до Фонду із сум вартості путівок, наданих працівникам за рахунок коштів підприємства, і повідомляє.

Порядок нарахування та сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та їх розмір визначається законами України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240, «Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування» від 11.01.2001 р. № 2213 (далі — Закон № 2213), Інструкцією про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду, затвердженою постановою правління Фонду від 26.06.2001 р. № 16 (далі — Інструкція № 16).

Відповідно до статті 1 Закону № 2213 страхові внески до Фонду нараховуються на фактичні витрати на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95, та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.

Оскільки сума вартості путівок, наданих працівникам за рахунок коштів підприємства, відноситься до додаткової заробітної плати, з цієї суми нараховуються та утримуються страхові внески до Фонду

.

Водночас пунктом 4.2 Інструкції № 16 передбачено, що

у разі якщо страхувальник нараховує доходи (заробітну плату) у формах, відмінних від грошової, то база для справляння страхових внесків до Фонду визначається з урахуванням коефіцієнта, який розраховується в порядку, встановленому пунктом 3.4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889.

 

Директор С. Санченко

 

* Див. також матеріал на с. 22. —

Прим. ред.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі