Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

ПДВ. Право на отримання бюджетного відшкодування з ПДВ новоствореним підприємством

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Червень, 2010/№ 46
Друк
Відповідь на запитання

Право на отримання бюджетного відшкодування з ПДВ новоствореним підприємством

 

Новостворене підприємство експортує товар. Податковий кредит накопичується в рядку 26 декларації. Чи може підприємство претендувати на його бюджетне відшкодування після закінчення 12 місяців перебування в лавах платників ПДВ?

(м. Львів)

 

Так, може.

Нагадаємо: згідно з

п.п. «а» п.п. 7.7.11 Закону про ПДВ до осіб, які не мають права на отримання бюджетного відшкодування, відносяться, зокрема, особи, зареєстровані платником податку на додану вартість менше 12 календарних місяців. Як роз’яснювалося в листі ДПАУ від 18.12.2009 р. № 15635/5/16-1116, таку норму було запроваджено з метою запобігання можливості використання новостворених платників податків у тіньових схемах формування податкового кредиту та від’ємного значення податку на додану вартість.

Разом із тим після закінчення 12 місяців роботи платника ПДВ сума накопиченого від’ємного значення, що утворилося за цей період, не пропадає. Вона бере участь у розрахунку бюджетного відшкодування за результатами

наступного періоду, який настає після закінчення 12 повних місяців з моменту реєстрації особи платником ПДВ (тобто фактично після повних 12 місяців за підсумками 13 місяця роботи). Аналогічні роз’яснення наводилися в п. 18 листа ДПАУ від 18.05.2009 р. № 10191/7/16-1517 // «Податки та бухгалтерський облік», 2009, № 47, а також в листах ДПАУ від 19.07.2006 р. № 13706/7/16-1517-26 // «Податки та бухгалтерський облік», 2006, № 71 та від 27.04.2006 р. № 8003/7/16-1517-26 // «Податки та бухгалтерський облік», 2006, № 63. Так, наприклад, для підприємства, що реєструється платником ПДВ 10 березня 2009 року, останнім із 12 повних календарних місяців з моменту ПДВ-реєстрації (починаючи з наступного «повного» квітня 2009 року) буде березень 2010 року. А отже, уперше заявити бюджетне відшкодування та заповнити рядок 25 разом з додатками 2 і 3 до декларації таке підприємство має право за підсумками квітня 2010 року (тобто у квітневій декларації). Водночас у дещо іншій ситуації, якщо підприємство реєструється платником ПДВ, наприклад, з 1 числа місяця, то такий «повний» місяць реєстрації необхідно включати до числа перших повних 12 місяців. Отже, якби підприємство зареєструвалося платником ПДВ, скажімо, з 1 березня 2009 року (останнім із повних 12 місяців тоді б виявився лютий 2010 року), то воно мало б право претендувати на відшкодування вже за підсумками березня 2010 року.

Таким чином, як бачимо, після повних 12 місяців сума накопиченого від’ємного значення може брати участь у розрахунку бюджетного відшкодування в новоствореного підприємства при виконанні, звісно, необхідної для цього умови — оплати вхідного ПДВ постачальникам або бюджету — у разі імпорту товарів (

лист ДПАУ від 15.04.2010 р. № 7466/7/16-1517-04 // «Податки та бухгалтерський облік», 2010, № 39, с. 6).

 

Людмила Солошенко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць