Теми статей
Обрати теми

Щодо строку подання Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів

Редакція ПБО
Лист від 09.02.2010 р. № 1/6-20/06

Щодо строку подання Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів

Лист Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального захисту інвалідів від 09.02.2010 р. № 1/6-20/06

 

Фонд соціального захисту інвалідів (далі — Фонд), розглянувши листа <…> стосовно надання роз’яснень з питання подання Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів, повідомляє.

Визначення та обчислення строків передбачене Главою 18 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV (далі — Цивільний кодекс України).

Отже, строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами.

Відповідно до ст. 255 Цивільного кодексу України, якщо строк встановлено для вчинення дії, вона може бути вчинена до закінчення останнього дня строку. У разі, якщо ця дія має бути вчинена в установі, то строк спливає тоді, коли у цій установі за встановленими правилами припиняються відповідні операції.

Строк подання Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів визначений п. 2 Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70, а саме щороку

до 1 березня відділенням Фонду роботодавці подають відповідний Звіт.

Крім того, у самій формі № 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів», затвердженій наказом Мінпраці від 10.02.2007 р. № 42, вказано, що Звіт подається

не пізніше 1 березня після звітного періоду.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, визначено порядок вчинення дій, що мають юридичне значення, в останній день строку.

Якщо вказано подання Звіту роботодавцем

не пізніше 1 березня, то він може вчинити цю дію до закінчення 24 години цієї дати. Момент закінчення 24 години визначається за місцем вчинення дії, тобто за місцевим часом.

У разі коли певну юридичну дію слід вчинити в установі в останній день строку, вона має бути вчинена до моменту закінчення часу виконання відповідних операцій в цій установі, тобто до закінчення годин приймання звітів відділеннями Фонду (наприклад, встановлені години приймання звітів

з 9 до 18 години).

 

Директор В. Малькін



коментар редакції

ФСЗІ погоджується на «не пізніше 1 березня»

Отже, як минуло три роки відтоді, коли ми у своєму коментарі до згаданого наказу Мінпраці від 10.02.2007 р. № 42 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2007, № 17, с. 6) прямо поставили питання про

невідповідність граничного строку подання звіту за формою № 10-ПІ, зазначеного у самій цій формі, тому граничному строку, який установлено Порядком подання.., затвердженим постановою КМУ від 31.01.2007 р. № 70, Фонд соціального захисту інвалідів таки спромігся оприлюднити свою позицію з цього приводу. Зауважимо відразу — позицію вельми сумнівну і навіть провокаційну.

Адже якщо в тексті листа опустити переказ новел ЦК та даремні словеса про години роботи (можна подумати, що питання полягає не у днях, а в годинах!), то висновок зводиться до одного: ФСЗІ вважає пріоритетним формулювання граничного строку, яке зазначено у формі № 10-ПІ, тобто останнім його днем називає

1 березня.

Зрозуміло, що в загальному випадку для того, хто подає звіти, чим пізніше, тим краще, але давайте розберемося неупереджено.

Поза сумнівом, що автори листа явно лукавлять, коли пишуть: «

Крім того, у самій формі…» (абзац сьомий листа), бо насправді вони мали написати так: «Усупереч граничному строку, установленому актом законодавства, який має більшу юридичну силу, — постановою КМУ від 31.01.2007 р. № 70…» і так далі.

Тобто, на додаток до викладеного, авторам листа слід було б ще вказати, що в такій ситуації

пріоритет мають норми того акта законодавства, який має більшу юридичну силу

До речі, за нашою інформацією, на місцях у відділеннях ФСЗІ до висновку цього листа ставляться дуже і дуже скептично — по-перше, мабуть, тому що компетентніші у правовому відношенні, а по-друге, тому що не мають наміру упускати явної можливості поповнити бюджет за рахунок адмінштрафів… І це вже не «мабуть».

Тому зволікати з поданням звіту до 1 березня не слід, навіть зважаючи на ліберальну позицію ФСЗІ. Та все ж…

Та все ж, якщо вже так сталося, що звіт за формою № 10-ПІ фактично подається саме 1 березня, то тому, хто його подає, залишається сподіватися тільки на цей лист і на свій твердий характер…

І не показувати працівникам ФСЗІ цей коментар.

 

Олександр Голенко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі