Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

I. Фіскальна думка ДПАУ безпідставна

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Березень, 2010/№ 21
В обраному У обране
Друк
Лист від 04.12.2009 р. № 27084/7/16-1517

Початок

Попередній фрагмент

7. Чи встановлені терміни на використання сум ПДВ, які повністю залишаються у розпорядженні суб’єкта спеціального режиму оподаткування?

Пунктом 81.2 статті 81 Закону зазначено, що згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів (послуг), не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається у розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, а за наявності залишку такої суми податку — для інших виробничих цілей.

На підставі п. 5.13.1 Порядку № 166 сума податку на додану вартість, яка повністю залишається у розпорядженні сільськогосподарського підприємства, підлягає відображенню в особовому рахунку платника на підставі даних рядка 18 (позитивне значення) податкової декларації з податку на додану вартість (скороченої) у поточному звітному періоді.

Контроль за правильністю відображення сум податку на додану вартість на особовому рахунку платника здійснюють органи державної податкової служби.

У разі якщо при перевірці з’ясовано, що сума податку на додану вартість, яка повністю залишається у розпорядженні сільськогосподарського підприємства, використовувалась ним не за цільовим призначенням, то такі кошти стягуються до Державного бюджету України в безспірному порядку.

При цьому Законом не встановлені терміни використання сум ПДВ, що залишаються у розпорядженні суб’єкта спеціального режиму оподаткування.

 



коментар редакції

Фіскальна думка ДПАУ безпідставна

З відповіддю ДПАУ ми згодні лише частково. Дійсно, ст. 81 Закону про ПДВ

не встановлено строки використання сум ПДВ, що залишаються у розпорядженні суб’єкта спеціального режиму оподаткування.

Але

не можна погодитися з тим, про що говорить ДПАУ перед цим: мовляв, у разі якщо при перевірці виявлено, що сума ПДВ, яка повністю залишається у розпорядженні сільськогосподарського підприємства, використовувалася ним не за цільовим призначенням, то такі кошти стягуються до держбюджету в безспірному порядку. Цю фіскальну думку податківці продублювали і пізніше (див. «Вісник податкової служби України», 2010, № 1 — 2, с. 37).

Зауважимо, що при цьому ДПАУ нічим не аргументує свою позицію. І це, вважаємо, не випадково. Адже ані Закон про ПДВ, ані інший чинний нормативний акт законодавства не надає підстав для такого висновку.

 

Анатолій Бобро

Наступний фрагмент

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць