Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

V. Пільга з ПДВ при продажу зошитів та навчальних посібників

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Березень, 2010/№ 21
Друк
Лист від 04.12.2009 р. № 27084/7/16-1517

Початок

Попередній фрагмент

9. Чи звільняються від оподаткування ПДВ операції з поставки зошитів та навчальних посібників?

Згідно з підпунктом 5.1.2 пункту 5.1 статті 5 Закону звільняються від оподаткування ПДВ операції з поставки учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників українського виробництва.

Відповідно до висновку Міністерства освіти України від 30.11.98 р. № 1/12-2367, до навчальних посібників відносяться: загальний зошит на 48, 60, 80, 96 аркушів (ДСТ 13309-90), зошит для малювання (шкільний) (ТУ 13-028-1020-01-89), набір для першокласника (ТУ 29 УССР 9-80), набір картону для ручної праці (шкільний) (ТУ-578/29-92-86), папка для шкільних зошитів, 185 х х 225 (ДСТ 81-53-78), папка для креслення (шкільна або учнівська) (ДСТ 81-53-78).

Крім того, згідно з Інструкцією про порядок організації розробки, виробництва та доставки друкованих навчально-наочних посібників до закладів освіти та Інструкцією про порядок організації розробки, виробництва та доставки демонстраційних приладів та навчального обладнання до закладів освіти, зареєстрованих наказом Міністерства освіти України від 27 лютого 1998 року № 75, виробники повинні подавати зразки або авторські оригінали продукції на погодження та надання грифа Міністерства освіти України до головної організації по стандартизації — Науково-методичного центру організації розробки та виробництва засобів навчання щодо відповідності їх до педагогічних вимог та стандартів.

Таким чином, при виконанні всіх вимог, викладених у вищезазначених документах, на операції з продажу зошитів та навчальних посібників може бути поширено пільговий режим оподаткування.



коментар редакції

Пільга з ПДВ при продажу зошитів та навчальних посібників

ДПАУ при роз’ясненні питань, пов’язаних із визначенням конкретних товарів, що підпадають під поняття «

Учнівські зошити, підручники та навчальні посібники», традиційно апелює до висновку Міністерства освіти України від 30.11.98 р. № 1/12-2367, так само як і звертається до його двох згаданих у листі інструкцій. До речі, застосування останніх у цих цілях (наприклад, щодо загальних зошитів, зошитів для малювання тощо) досить спірне.

У будь-якому разі аналогічні роз’яснення ДПАУ надавала ще в листі від 27.09.2000 р. № 5364/6/16-1220-26 («Податки та бухгалтерський облік», 2000, № 72), а в листі від 16.08.99 р. № 12008/7/16-1220-26 (див. також «Вісник податкової служби України», 2006, № 41, с. 39) із посиланням на той самий висновок Міносвіти цитувався дещо розширений перелік пільгованих товарів. Тому нічого

дійсно нового в сьогоднішньому роз’ясненні знайти, на жаль, не вдалося.

 

Дмитро Винокуров

Наступний фрагмент

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць