Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Думка фахівців офіційних органів. Із розрахункового періоду для визначення суми відпускних виключаються дні відпустки за свій рахунок

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2010/№ 40
Друк
Стаття

Із розрахункового періоду для визначення суми відпускних виключаються дні відпустки за свій рахунок

 

Як правильно нарахувати заробіток за час відпустки працівникам, які були у відпустці без збереження зарплати, працювали на умовах неповного робочого тижня?

(м. Рівне)

 

Згідно з ч. 3 ст. 56 КЗпП робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Тобто робота на умовах неповного робочого дня чи неповного робочого тижня не тягне за собою скорочення тривалості їхньої щорічної відпустки або ненадання їм інших додаткових відпусток.

Абзацом шостим п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100, передбачено, що час, упродовж якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, вилучається з розрахункового періоду. Ця норма стосується, зокрема, таких випадків:

— якщо працівники з незалежних від них причин працювали в режимі неповного робочого тижня (наказом по підприємству працівники відділу, цеху тощо були переведені на роботу на умовах неповного робочого тижня у зв’язку з неможливістю забезпечити їх роботою впродовж нормальної тривалості робочого тижня);

— якщо працівникам надавалися відпустки без збереження заробітної плати відповідно до

ст. 25 і 26 Закону України «Про відпустки».

Отже, середньоденна заробітна плата для оплати часу щорічної відпустки визначається діленням сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого фактично відпрацьованого періоду, зменшену на кількість святкових і неробочих днів, установлених законодавством (ст. 73 КЗпП), а також на кількість робочих днів, упродовж яких працівник не працював, за неповного робочого тижня з незалежних від нього причин (наказом по підприємству працівники відділу, цеху тощо були переведені на роботу на умовах неповного робочого тижня у зв’язку з неможливістю забезпечити їх роботою впродовж нормальної тривалості робочого тижня) та на кількість календарних днів перебування працівника у відпустці без збереження заробітної плати, наданої відповідно до ст. 25 і 26 Закону України «Про відпустки». Вихідні дні з розрахунку не слід вилучати, оскільки відпустки надаються в календарних днях й оплачуються календарні дні відпустки. Одержаний результат множать на число календарних днів відпустки.

 

Неля СИНЬКО,
 начальник відділу Департаменту
 з питань державного регулювання
 заробітної плати та умов праці Міністерства праці
 та соціальної політики України «Праця і зарплата», 2010, № 13

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі