Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Думка фахівців офіційних органів. Щодо формування статутного капіталу юридичної особи — платника єдиного податку

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2010/№ 41
Друк
Стаття

Щодо формування статутного капіталу юридичної особи — платника єдиного податку

 

Засновник товариства з обмеженою відповідальністю, яке є суб’єктом спрощеної системи оподаткування (єдиний податок), відповідно до статутних документів здійснює внесок до статутного капіталу товариства у вигляді об’єкта основних засобів.

Чи є це порушенням заборони Указу № 746 щодо способів розрахунків?

 

Відповідно до статті 1 Указу Президента України від 28 червня 1999 року № 746/99 «Про внесення змін до Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» (далі — Указ № 746) суб’єкти підприємницької діяльності — юридичні особи, які перейшли на спрощену систему оподаткування за єдиним податком, не мають права застосовувати інший спосіб розрахунків за відвантажену продукцію, крім готівкового та безготівкового розрахунків коштами.

При цьому статтею 1 Указу № 746 визначено, що виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб’єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

Оскільки операція внесення до статутного капіталу товариства, яке є суб’єктом спрощеної системи оподаткування (єдиний податок), об’єкта основних засобів для цілей застосування Указу № 746 не є продажем та при цьому не передбачається розрахунку за відвантажену продукцію, така операція не підпадає під обмеження щодо способів розрахунків, установлене статтею 1 Указу № 746.

 

Наталія ХОЦЯНІВСЬКА,
директор департаменту податку на прибуток
 та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі