Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Арештовано рахунок: чи можна виплатити відряджувальні?

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2010/№ 43
Друк
Відповідь на запитання

Арештовано рахунок:чи можна виплатити відряджувальні?

 

Чи може підприємство виплатити аванс на відрядження із власної виручки, якщо в нього є податковий борг і один із його рахунків арештований? Якщо має право, то на підставі якого положення?

(м. Керч)

 

По-перше

, арешт банківського рахунка обмежує тільки рух коштів на конкретному банківському рахунку, номер якого вказується в рішенні суду про застосування арешту. Тобто підприємство має право розпоряджатися іншими своїми грошима, які знаходяться на іншому неарештованому рахунку, а тим більше тими, що знаходяться в касі підприємства та надійшли туди не з арештованого рахунка, а як виручка (докладніше про це див. «Виплата зарплати при податковому арешті рахунка» // «Податки та бухгалтерський облік», 2009, № 48, с. 39). Цей висновок підтверджує п.п. 9.1.3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-III, де зазначається: «…арешт активів полягає у забороні вчиняти платником податків будь-які дії щодо своїх активів, які підлягають такому арешту…»

По-друге

, уже давно податковий борг не є перешкодою для витрачання коштів із виручки. Нагадаємо історію питання.

Основним нормативно-правовим актом у частині застосування санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки вже досить тривалий час є

Указ Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.95 р. № 436/95 (далі — Указ № 436). І в ньому є абз. 4 ст. 1, де зазначається, що штраф застосовується за витрачання готівки з виручки від реалізації продукції (робіт, послуг) та інших касових надходжень на виплати, які пов’язані з оплатою праці (до таких виплат, зокрема, належать і витрати на відрядження*), за наявності факту податкової заборгованості. Однак ця «штрафна» норма «працювала» при старому Положенні про ведення касових операцій, затвердженому постановою НБУ від 19.02.2001 р. № 72, а з прийняттям нового Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637, утратила свою силу та не може бути застосована сьогодні (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2009, № 51, с. 29 та листи ДПАУ від 15.06.2006 р. № 6563/6/23-8019, від 13.12.2005 р. № 12374/6/24-1115, НБУ від 01.04.2005 р. № 11-113/1077-3214 // «Податки та бухгалтерський облік», 2006, № 64).

* Це випливає з термінології Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637 (п. 1.2).

Отже, до підприємства

не може бути застосовано штрафні санкції, установлені Указом № 436, у зв’язку з виплатами коштів на відрядження з каси.

 

Віталій Смердов, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць