Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Думка фахівців офіційних органів. Виплата працівникові після звільнення: чи є валові витрати?

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2010/№ 87
Друк
Стаття

Виплата працівникові після звільнення: чи є валові витрати?

 

Відповідно до положень колективного договору працівникові після його звільнення платником податку на прибуток виплачується премія за підсумками роботи за рік.

Чи включається така виплата до складу валових витрат платника?

 

Відповідно до підпункту 5.6.1 та абзацу першого п.п. 5.6.2 п. 5.6 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» з урахуванням норм пункту 5.3 цієї статті до складу валових витрат платника податку відносяться витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі — працівники), які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на виплату авторських винагород та виплат за виконання робіт (послуг), згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-які інші виплати в грошовій або натуральній формі, встановлені за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами закону, що регулює питання оподаткування доходів фізичних осіб (законодавства, що встановлює правила оподаткування прибутковим податком з громадян) та обов’язкові виплати, а також компенсація вартості послуг, які надаються працівникам у випадках, передбачених законодавством, внески платника податку на обов’язкове страхування життя або здоров’я працівників у випадках, передбачених законодавством, а також внески, визначені абзацом другим п.п. 5.6.2.

Якщо відповідно до положень колективного договору згідно із законодавством про працю працівникові після його звільнення платником податку на прибуток виплачується, зокрема, премія за підсумками роботи за рік, то сума такої виплати включається до складу валових витрат платника, за умови, що така робота пов’язана з господарською діяльністю такого платника.

 

Наталія ХОЦЯНІВСЬКА,
 директор департаменту податку на прибуток та інших податків
 і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі