Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Якщо декларацію з ПДВ подано на чотирьох односторонніх аркушах

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2010/№ 88
Друк
Відповідь на запитання

Якщо декларацію з ПДВ подано на чотирьох односторонніх аркушах

 

Підприємство в установлені строки на адресу податкового органу направило поштою декларацію з ПДВ, роздруковану на чотирьох односторонніх аркушах формату А4. У відповідь податковий орган надіслав повідомлення, що така форма звітності є недійсною. Підприємству запропоновано подати нову декларацію на двох двосторонніх аркушах зі сплатою штрафу за несвоєчасне її подання. Чи має рацію в цьому випадку податковий орган?

(м. Київ)

 

Насамперед звернемося до

Порядку № 166. У його п. 3.2 зазначено, що податкова декларація з ПДВ подається на двох двосторонніх аркушах формату А4, скріплених між собою, а додатки до декларації — на аркушах формату А4.

Декларацію з ПДВ, подану на

чотирьох односторонніх аркушах, податківці можуть визнати недійсною. На їх думку, вона подана врозріз вимогам порядку її заповнення (порушується п. 3.2 Порядку № 166).

Водночас підприємство може спробувати оспорити таке невизнання, оскільки в

п.п. 4.1.2 Закону № 2181 та в п. 4.5 Методрекомендацій № 827, в яких наведено вичерпні підстави для невизнання декларації, таку підставу, як подання декларації на чотирьох односторонніх аркушах, не зазначено.

Так, зокрема, у

п.п. 4.1.2 Закону № 2181 чітко прописано, що податкову звітність може бути не визнано як податкову декларацію, якщо вона заповнена всупереч вимогам, викладеним у затвердженому порядку її заповнення, а саме:

— у ній

не зазначені обов’язкові реквізити;

— вона

не підписана відповідними посадовими особами;

не скріплена печаткою платника податків.

У цьому випадку словосполучення «всупереч вимогам, викладеним у затвердженому порядку її заповнення»

конкретизує, що таких вимог до порядку заповнення декларації всього три:

— наявність обов’язкових реквізитів;

— наявність підписів посадових осіб платника податків;

— наявність відбитку печатки платника податків.

Хоча в податківців, як видно, інший підхід. Вони розшифровують зазначене словосполучення з

п.п. 4.1.2 Закону № 2181 так: декларація з ПДВ має бути заповнена в точній відповідності до Порядку № 166. Якщо вона не відповідає вимогам, викладеним у відповідному порядку, то має бути визнана недійсною. Ця позиція знайшла підтримку і в Мінфіну (див. лист від 01.03.2010 р. № 31-20030-04-10/4611).

В електронній базі органу державної податкової служби податкова звітність, не визнана як податкова декларація, тільки реєструється (без унесення показників) та набуває статусу «Не визнано як податкова декларація» з обов’язковим зазначенням підстав невизнання (див.

п. 4.5 Методрекомендацій № 827).

 

Наталя Білова, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі