Теми статей
Обрати теми

Новини законодавства. Визначено, що буде із сумами помилково сплаченого єдиного соціального внеску

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2010/№ 91
Друк
Новини від 27.09.2010 р. № 21-1

Визначено, що буде із сумами помилково сплаченого єдиного соціального внеску

 

Нагадаємо, що згідно із

Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI порядок зарахування в рахунок майбутніх платежів або повернення платникам сум помилково сплаченого єдиного соціального внеску має бути визначено Пенсійним фондом. Докладніше про це читайте у статті «Єдиний соціальний внесок: як це буде…» // «Податки та бухгалтерський облік», 2010, № 67.

Так,

постановою правління Пенсійного фонду від 27.09.2010 р. № 21-1 затверджено Порядок зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення помилково сплачених коштів (далі — Порядок № 21-1).

Відповідно до

Порядку № 21-1 помилково сплачені суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) може бути зараховано в рахунок сплати майбутніх платежів або повернено платнику.

Повернення помилково або надмірно сплаченої суми ЄСВ та/або фінансових санкцій чи інших коштів, а також повернення помилково сплачених на неналежний рахунок органу Пенсійного фонду сум ЄСВ та фінансових санкцій

здійснюється тільки на підставі заяви платника. Незважаючи на те що така заява подається в довільній формі, у ній обов’язково має бути зазначено : найменування (ПІБ) платника, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або ідентифікаційний номер (для фізичних осіб за його наявності), причини повернення коштів, суми платежу, що підлягають поверненню. До заяви необхідно додати оригінал або копію розрахункового документа, що підтверджує помилкову сплату коштів на рахунок органу Пенсійного фонду.

Постанова від 27.09.2010 р. № 21-1

набере чинності з 1 січня 2011 року. Документ з докладним коментарем фахівців редакції буде опубліковано в одному з найближчих номерів газети.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі