Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Думка фахівців офіційних органів. Відображення в декларації з ПДВ продажу ПДВ-облігацій

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2010/№ 93
Друк
Стаття

Відображення в декларації з ПДВ продажу ПДВоблігацій*

* Докладніше про податковий облік операцій з ПДВоблігаціями див. у газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2010, № 77, с. 38. —

Прим. ред.

Відповідно до ст. 25 Закону про держбюджет2010, підприємство—платник ПДВ отримало облігації внутрішньої дер­жавної позики для відшкодування сум податку на додану вартість. Як відображається в звітності з ПДВ продаж таких облігацій за грошові кошти?

Відповідно до

п.п. 3.2.1 Закону України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року № 168/97-ВР не є об’єктом оподаткування операції з випуску (емісії), розміщення у будьякі форми управління та продажу (погашення, викупу) за кошти цінних паперів, що випущені в обіг (емітовані) суб’єктами підприємницької діяльності, Національним банком України, Міністерством фінансів України, органами місцевого самоврядування відповідно до закону, включаючи інвестиційні та іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, деривативи, а також корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах; обміну зазначених цінних паперів та корпоративних прав, виражених в інших, ніж цінні папери, формах, на інші цінні папери; розрахунковоклірингової, реєстраторської та депозитарної діяльності на ринку цінних паперів, а також діяльності з управління активами (у тому числі пенсійними активами, фондами банківського управління), відповідно до закону.

При цьому згідно з 

п.п. 5.3.1 Порядку запов­нення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30 травня 1997 р. № 166 (далі — Порядок № 166) у рядках 1 — 5 декларації вказуються загальні обсяги поставки, за якими у платника в даному звітному періоді виникло податкове зобов’язання (оподатковувані за ставкою 20 відсотків, нульовою ставкою, звільнені від оподаткування відповідно до статті 5 Закону та тимчасово звільнені від оподаткування відповідно до статті 11 Закону чи інших нормативноправових актів), та обсяги поставки, що не є об’єктом оподаткування (пункт 3.2 статті 3 Закону про ПДВ).

Це положення уточнюється в 

п.п. 5.3.4. Порядку № 166, за яким рядок 3 «Операції, що не є об’єктом оподаткування» заповнюється платником у тому випадку, якщо платник здійснює такі операції як частину в загальному обсязі поставки та зареєстрований (або має бути зареєстрований) як платник податку на додану вартість відповідно до вимог Закону про ПДВ. До декларації платником додається довідка довільної форми, засвідчена підписом керівника чи головного бухгалтера та печаткою (чи підписом платника, якщо платник — фізична особа), із зазначенням виду операції та пункту Закону про ПДВ, відповідно до якого така операція не є об’єктом оподаткування.

Таким чином, у разі реалізації згаданих цінних паперів за кошти, така операція не є об’єктом оподаткування, але

обсяг поставки згаданих цінних паперів слід зазначати у рядку 3 декларації з ПДВ (колонка А), з обов’язковим додаванням відповідної довідки довільної форми.

Юрій ЛАПШИН,
директор Департаменту адміністрування податку на додану вартість ДПА України

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі