Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Де придбавається короткостроковий торговий патент?

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Жовтень, 2010/№ 80
Друк
Відповідь на запитання

Де придбавається короткостроковий торговий патент?

 

Де слід придбавати короткостроковий торговий патент — за місцем реєстрації чи за місцем торгівлі?

(м. Дніпропетровськ)

 

Спершу пошукаємо відповідь у

Законі про патентування. Відразу зауважимо, що у діючому правовому полі правила придбання короткострокового торгового патенту не відрізняються від правил придбання його «довгострокового побратима». Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону про патентування торговельна діяльність, що здійснюється в пунктах продажу товарів, підлягає патентуванню. Закон наводить досить широкий перелік пунктів продажу, серед яких: магазини, кіоски, оптові бази, фабрики-кухні тощо. Але, як бачимо, ст. 3, що регулює особливості патентування торговельної діяльності, не містить будь-яких вказівок на місце отримання торгового патенту — їх наведено в загальних нормах, а саме в п. 3 ст. 2 Закону про патентування. У ньому зазначається, що суб’єкти підприємницької діяльності, які займаються торгівлею, отримують торговий патент за місцезнаходженням пункту продажу (тобто, за місцем торгівлі).

Але це був

Закон, але ж є і спеціальні нормативно-правові акти — звернемося до них і… відразу ж знайдемо відповідь! Так, у п. 16 Положення № 1077 зазначається, що короткостроковий патент слід придбавати за місцем відповідної діяльності, що патентується. А отже, питання вичерпане — короткостроковий торговий патент придбавається в податковій інспекції за місцем діяльності, що здійснюється.

 

Віталій Смердов, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі