Теми статей
Обрати теми

Щодо необхідності заміни печатки підприємця

Редакція ПБО
Лист від 17.06.2010 р. № 7715

Щодо необхідності заміни печатки підприємця

Лист Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 17.06.2010 р. № 7715

 

На запит щодо необхідності заміни печатки з написом «приватний підприємець» на печатку з написом «фізична особа — підприємець» повідомляємо таке.

До 1 січня 2004 року законодавством, зокрема Положенням про державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.98 р. № 740, застосовувався термін «суб’єкт підприємницької діяльності — фізична особа». Після набрання чинності Цивільним кодексом України (01.01.2004 р.) та Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» (01.07.2004 р.) став застосовуватися термін «фізична особа — підприємець».

З приводу вищевказаного Мін’юст в листі від 01.08.2005 р. № 19-34-1030 зазначив, що вважає:

за своєю юридичною природою поняття «суб’єкт підприємницької діяльності — фізична особа» і «фізична особа — підприємець» тотожні.

Після проведення державної реєстрації фізичної особи, яка має намір стати підприємцем, фізична особа набуває статус суб’єкта господарювання — фізична особа — підприємець і отримує виданий державним реєстратором правовстановлюючий документ — свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи — підприємця та печатку, яка видається органом внутрішніх справ

.

Як вбачається з наданої <…> інформації, <…> з 2001 року є фізичною особою — підприємцем і як суб’єкт господарювання отримали печатку, на якій зазначено «приватний підприємець».

Інструкцією про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським об’єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, та затвердження Умов і правил провадження діяльності з відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.01.99 р. № 17, передбачено, що проста печатка виготовляється круглою або трикутною

. Напис на печатках і штампах повинен відповідати назві, яка зазначена в свідоцтві про державну реєстрацію . На печатках і штампах повинен зазначатись ідентифікаційний код суб’єкта підприємницької діяльності — юридичної особи або ідентифікаційний номер фізичної особи.

Отже,

печатка фізичної особи — підприємця має відповідати назві, яка зазначена в свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи — підприємця.

 

Заступник голови С. Третьяков

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі