Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Дотримання 10-тисячного обмеження готівкових розрахунків підзвітною особою

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Жовтень, 2010/№ 84
Друк
Відповідь на запитання

Дотримання 10-тисячного обмеження готівкових розрахунків підзвітною особою

 

Працівник придбав у декількох торговельних точках товар, загальна вартість якого перевищує 10000 грн., але в кожній точці розрахунок був на меншу суму. Чи діє в цьому випадку десятитисячне обмеження?

(м. Харків)

 

Як відомо,

п. 2.3 Положення № 637 встановлює обмеження щоденних готівкових розрахунків у касі між окремими підприємствами або підприємцями (далі — контрагентами). Суму граничного розрахунку затверджено постановою Правління НБУ «Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку» від 09.02.2005 р. № 32, і наразі вона становить 10000 грн. Порушення цієї вимоги може спричинити накладення санкцій. Це пов’язане з тим, що сума понад граничний обсяг додається до залишку готівки в касі, за перевищення якого передбачено штраф у двократному розмірі від такої суми (п. 1 Указу № 436). Також за порушення правил ведення касових операцій передбачено штраф за ст. 1642 КпАП, але застосовуватися він може лише органами КРУ.

Нагадаємо: підзвітна особа, виконуючи доручення, діє від імені та на користь підприємства. Отже, граничного обсягу готівкових розрахунків підзвітній особі слід обов’язково дотримуватись. Це правило також діє, якщо працівник здійснює частину розрахунків власними коштами та в подальшому вимагає відшкодувати таку суму. Підтвердження викладеної позиції можна знайти і в

листі НБУ від 10.08.2007 р. № 11-113/3036-8220 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2007, № 92, с. 3). А от на розрахунки між підприємством та працівником це правило не поширюється.

Таким чином, оскільки розрахунки підзвітної особи з кожним окремим контрагентом не перевищували 10000 грн., то гранична сума розрахунків дотримується і санкції не застосовуються.

 

Віталій Смердов, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі