Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Чи підлягає дорожній коток обкладенню транспортним податком?

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Вересень, 2010/№ 75
Друк
Відповідь на запитання

Чи підлягає дорожній коток обкладенню транспортним податком?

 

Наше підприємство придбало для використання в господарській діяльності вальцьовий коток, причому інших транспортних засобів на балансі не значиться. Чи необхідно підприємству сплачувати транспортний податок?

(м. Харків)

 

Питання справляння транспортного податку регулюються

Законом України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.91 р. № 1963-XII (далі — Закон № 1963).

Начебто все просто — слід визначити, чи є дорожні котки об’єктом оподаткування згідно зі

ст. 2 Закону № 1963 . Однак у зазначеній нормі про них окремо не згадується. Відповідно нам потрібно перевірити, чи не належать вони до якоїсь із груп транспортних засобів, перелічених у наведеній нормі (наприклад, автомобілі спеціального призначення). Для відповіді на це запитання звернемося до класифікатора (УКТЗЕД), на який посилається Закон № 1963. Тут ми бачимо, що дорожні котки віднесено до групи 84 «Реактори ядерні, котли, машини, обладнання та механічні пристрої; їх частини» за кодом 8429, тоді як об’єкти оподаткування транспортним податком належать лише до груп 87 і 89. Отже, робимо висновок, що дорожні котки (вальцьові та колісно-вальцьові) не повинні обкладатися транспортним податком.

Цей висновок непрямо підтверджується і роз’ясненнями податкових органів, в яких зазначається, що транспортні засоби, що входять до

групи 84, не повинні обкладатися транспортним податком («Вісник податкової служби», 2009, № 13, п. 14 Узагальнюючого податкового роз’яснення, затвердженого наказом ДПАУ від 20.04.2010 р. № 268).

 

Віталій Смердов, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі