Щодо оплати підприємством часткової вартості путівки

Редакція ПБО
Лист від 27.07.2010 р. № 06-32-1478

Щодо оплати підприємством часткової вартості путівки

Лист Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 27.07.2010 р. № 06-32-1478

 

При видачі путівок застрахованим особам і членам їх сімей за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) необхідно керуватися Порядком отримання путівок застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду, затвердженим постановою правління Фонду від 25.02.2009 № 12, із змінами та доповненнями, внесеними постановою правління Фонду від 15.04.2010 № 10.

Відповідно до пункту 4.5 Порядку комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства, установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, може приймати рішення про виділення путівки застрахованій особі в одномісний номер з частковою оплатою в розмірі 50 % її вартості.

Як зазначено в пункті 4.13 Порядку, часткова оплата вартості путівки до санаторію вноситься до каси страхувальника за основним місцем роботи застрахованої особи, а при відсутності каси — через установу банку на транзитний рахунок органу Фонду за місцем обліку страхувальника. Часткова оплата вартості путівки до санаторію-профілакторію вноситься до каси підприємства, на утриманні якого перебуває цей санаторій-профілакторій.

За відсутності квитанції до прибуткового ордера або квитанції про часткову оплату вартості путівки застрахованій особі путівка не видається. Це передбачено пунктом 4.14 Порядку, яким, до речі,

не визначено, хто має сплачувати часткову вартість путівки.

Виходячи з наведеного,

вважаємо, що підприємство може взяти на себе витрати по оплаті часткової вартості путівки в розмірі 50 % її вартості з урахуванням пункту 4.13 Порядку.

При цьому така оплата розглядається як інші заохочувальні та компенсаційні виплати для працівника та має бути

обкладена податком з доходів фізичних осіб і з неї повинні справлятися страхові внески.

Сума часткової оплати за путівку має бути відображена в звітності по коштах Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП (у рядку 6 таблиці III).

Ці кошти є додатковим надходженням для Фонду і в

бухгалтерському обліку страхувальника мають бути відображені за кредитом субрахунку 652.

 

Заступник директора С. Буринськийкоментар редакції

Оплатити частину вартості «соцстрахівської» путівки,
 наданої застрахованій особі, може її роботодавець

У листі, що коментується, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) надав роз’яснення щодо можливості оплати частини вартості путівки, яка надається застрахованій особі за рахунок коштів Фонду, роботодавцем — страхувальником такої особи.

Правила надання путівок застрахованим особам та членам їх сімей за рахунок коштів Фонду визначено Порядком отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України від 25.02.2009 р. № 12 (далі — Порядок № 12). Докладно про особливості надання путівок за рахунок коштів Фонду наші читачі можуть дізнатися, ознайомившись зі статтею нашого фахівця «Соцстрахівські» путівки» // «Податки та бухгалтерський облік», 2010, № 55.

Нагадаємо, що рішення про виділення путівки приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства на підставі

заяви про надання путівки до санаторію, що фінансується за рахунок коштів Фонду, та довідки за формою 070/о. Згідно з п. 4.5 Порядку № 12 путівка у двомісний номер виділяється застрахованій особі з частковою оплатою в розмірі 30 % її вартості, а путівка в одномісний номер — із частковою оплатою в розмірі 50 % її вартості.

Часткова оплата вартості путівки до санаторію вноситься до каси страхувальника за основним місцем роботи застрахованої особи, а за відсутності каси — через установу банку на транзитний рахунок органу Фонду за місцем узяття на облік страхувальника (п. 4.13 Порядку № 12). У разі відсутності квитанції до прибуткового касового ордера або квитанції про часткову оплату вартості путівки застрахованій особі путівка не видається.

Водночас Фонд звертає увагу на те, що Порядком № 12 не уставлено, хто саме повинен оплачувати часткову вартість путівки. Тому

обов’язок з оплати частини вартості «соцстрахівської» путівки, що надається працівнику, на його прохання може взяти на себе роботодавець, про що видається наказ (розпорядження) керівника.

Оскільки в цьому випадку працівник особисто не вносить гроші до каси підприємства або на рахунок органу Фонду,

підставою для видачі йому путівки буде копія платіжного доручення про перерахування Фонду часткової вартості оплати путівки. Тобто роботодавець повинен перерахувати часткову оплату вартості «соцстрахівської» путівки окремим платіжним дорученням із зазначенням у призначенні платежу П. І. Б. працівника. Це підтверджують фахівці Фонду в усних роз’ясненнях.

Роботодавцю слід мати на увазі, що оплата частини вартості «соцстрахівської» путівки, наданої працівнику,

включається до фонду оплати праці згідно з п.п. 2.3.4 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5. Тому сума частини вартості путівки з урахуванням «натурального» коефіцієнта обкладається податком з доходів та внесками до фондів соціального страхування.

Сума часткової оплати вартості путівки відображається в рядку 6 розділу III «Отримано від часткової оплати за путівки» звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП.

У Податковому розрахунку за формою № 1ДФ неоподатковуваний дохід у вигляді часткової вартості путівки, оплаченої за рахунок коштів Фонду, відображається

з ознакою доходу «41», а оподатковуваний дохід у вигляді частини вартості путівки, оплаченої роботодавцем, відображається з ознакою доходу «01».

 

Катерина Скрипкіна

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі