Думка фахівців офіційних органів. Коригування податкових зобов’язань з ПДВ, нарахованих за першою подією в 2010 році за операціями, які з 1 січня 2011 року не оподатковуються ПДВ, не проводиться

В обраному У обране
Друк
Редакція ПБО
Податки та бухгалтерський облік Січень, 2011/№ 8
Стаття

Коригування податкових зобов’язань з ПДВ, нарахованих за першою подією в 2010 році за операціями, які з 1 січня 2011 року не оподатковуються ПДВ, не проводиться

 

Який порядок оподаткування ПДВ операцій, за якими у 2010 році за першою подією були нараховані податкові зобов’язання, якщо друга подія відбувається у 2011 році, коли такі операції, звільнені від оподаткування, не є об’єктом оподаткування, чи підлягають оподаткуванню за ставкою 0 %?

 

Згідно з п. 1 р. ХIХ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі — ПКУ) кодекс набирає чинності з 1 січня 2011 року. У разі, якщо за операціями з постачання товарів/послуг платником податку за першою подією, яка сталася у 2010 році, нараховані податкові зобов’язання, а починаючи з 1 січня 2011 року, у зв’язку з набранням чинності ПКУ, такі операції не є об’єктом оподаткування, звільнені від оподаткування або підлягають оподаткуванню за ставкою 0 %, то проведення

коригування податкових зобов’язань з ПДВ платником податку не проводиться, оскільки нормами ПКУ не передбачено здійснення будь-яких перерахунків за такими операціями.

Оподаткування таких операцій уже відбулося у 2010 році за правилами, визначеними Законом України від 3 квітня 1997 року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» із змінами та доповненнями.

 

За інформацією на сайті ДПАУ http://sta.gov.ua 

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити