Теми статей
Обрати теми

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 червня 2009 р. № 540

Редакція ПБО
Постанова від 15.06.2011 р. № 636

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 червня 2009 р. № 540

Постанова від 15 червня 2011 р. № 636

 

Кабінет Міністрів України

постановляє:

1.

Установити, що перевірки суб'єктів господарювання щодо правильності нарахування, своєчасної сплати страхових внесків за період з дня останньої такої перевірки або дня набуття статусу платника страхових внесків (якщо перевірка проводиться вперше) до 1 січня 2011 р. проводяться одноразово робочими органами виконавчих дирекцій Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

З метою забезпечення одночасного проведення зазначених перевірок день їх проведення узгоджується з планом перевірок платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування органів Пенсійного фонду України.

2.

Внести зміни до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів, пов'язаних з державним наглядом (контролем) у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 червня 2009 р. № 540, виклавши їх у редакції, що додається.

3.

Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2009 р. № 345

«Про затвердження критерію, за яким оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів, пов'язаних з державним наглядом (контролем) у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття»;

постанову Кабінету Міністрів України від 3 червня 2009 р. № 547

«Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності і визначається періодичність проведення планових заходів, пов'язаних з державним наглядом (контролем) у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням і похованням».

4.

Рекомендувати Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань привести у місячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.

 

Прем'єр-міністр України М. Азаров

 

 

Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 3 червня 2009 р. № 540 (

у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 15 червня 2011 р. № 636)

Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів, пов'язаних з державним наглядом (контролем) у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності

 

1. Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності суб'єктами господарювання, які відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» набули статусу страхувальників у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності, є недотримання такими суб'єктами господарювання законодавства у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку та недотримання вимог законодавства про охорону праці.

2. Установлюється три ступені ризику від провадження господарської діяльності — високий, середній та незначний.

3.

До суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику належать суб'єкти, які:

не подали в установлені строки робочим органам виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (далі — Фонд) передбачені законом звіти і відомості;

провадять вид діяльності, про який не поінформовано Фонд та Пенсійний фонд України;

подали Фонду або Пенсійному фонду України відомості про зміну основного виду діяльності, що тягне за собою зниження класу професійного ризику виробництва;

за даними Держгірпромнагляду, у попередньому календарному році допустили підвищення коефіцієнта частоти травматизму (кількість випадків травмування на 1 тис. працівників) не менш як на 10 відсотків порівняно із середнім показником у відповідних галузях національної економіки (видах діяльності);

за інформацією державних органів, юридичних або фізичних осіб, у разі наявності фактів нещасних випадків на виробництві протягом звітного року не проводили відповідні розслідування та не вели облік таких випадків.

4.

До суб'єктів господарювання із середнім ступенем ризику належать суб'єкти, які:

подають два і більше разів протягом звітного року відомості про зміну виду діяльності, у тому числі основного;

за результатами аналізу стану виробничого травматизму за три попередніх роки мають тенденцію до збільшення кількості випадків виробничого травматизму та професійних захворювань.

5.

Суб'єкти господарювання, які не мають жодної з ознак, зазначених у пунктах 3 і 4 цих критеріїв, належать до суб'єктів господарювання з незначним ступенем ризику.

6. Планові заходи державного нагляду (контролю) за достовірністю поданих суб'єктами господарювання відомостей про види діяльності, у тому числі основний, для віднесення їх до відповідного класу професійного ризику виробництва, а також дотримання суб'єктами господарювання законодавства про охорону праці здійснюються з такою періодичністю:

з

високим ступенем ризику — не частіше ніж один раз на рік;

із

середнім ступенем ризику — не частіше ніж один раз на два роки;

з

незначним ступенем ризику — не частіше ніж один раз на п'ять років.коментар редакції

Перевірки соцфондів за період до 01.01.2011 р.

Постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 червня 2009 р. № 540» від 15.06.2011 р. № 636, що коментується (далі — постанова № 636), установлює особливості проведення перевірок суб'єктів господарювання Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі — ФБ), Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (далі — ФТВП), Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (далі — ФНВ).

Аналізуючи зазначену постанову, можна виділити три основні моменти:

1. Перевірки страхувальників щодо правильності нарахування та своєчасності сплати страхових внесків

за період із дня останньої перевірки або дня встановлення статусу платника страхових внесків (якщо перевірка проводиться вперше) до 1 січня 2011 року проводять робочі органи виконавчих дирекцій ФБ, ФТВП та ФНВ одноразово. При цьому ці фонди зобов'язані погоджувати день проведення перевірок з планом проведення перевірок Пенсійним фондом України (єдиного органу, уповноваженого на контроль за сплатою єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування), щоб забезпечити одночасність їх проведення.

2.

Скасовано постанови КМУ, якими встановлювалися критерії ризику для проведення перевірок страхувальників ФБ і ФТВП.

3.

Викладено в новій редакції Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів, пов'язаних з державним наглядом (контролем) у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, затверджених постановою КМУ від 03.06.09 р. № 540.

При цьому періодичність проведення перевірок страхувальників ФНВ залежатиме від того, до якого ступеня ризику —високого, середнього чи незначного — віднесено страхувальника.

Постанова № 636, що коментується, набрала чинності з 24 червня 2011 року.

 

Лілія Ушакова

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі