Теми статей
Обрати теми

Пошта редакції. Операції між платником та його філією ПДВ не обкладаються

Редакція ПБО
Відповідь на запитання

Операції між платником та його філією ПДВ не обкладаються

 

Чи обкладається ПДВ передача майна між платником та його філією, якщо остання веде самостійний облік та має окремий баланс?

(м. Харків)

 

Операції з передачі майна між головним підприємством та його філіями

об'єктом оподаткування не є — незалежно від того, виділені ці філії на окремий баланс чи ні. Річ у тім, що в загальному випадку об'єктом обкладення ПДВ є постачання товарів і послуг (п. 185.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI, далі — ПКУ). Постачанням товарів є передача права на розпоряджання ними як власник (п.п. 14.1.191 ПКУ). Водночас такої передачі в нашому випадку не відбувається, оскільки майно філії належить головному підприємству (п. 3 ст. 95 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV). Отже, рух товару від філії до головного підприємства вважається внутрішньофірмовим та не впливає на податкові наслідки щодо ПДВ. Те саме стосується і послуг — їх постачання в цьому випадку не буде.

Водночас виняток із цього правила можуть становити випадки, що підпадають під умовне постачання (наприклад, при передачі філії майна, по якому був відображений податковий кредит для негосподарського використання).

 

Віталій Смердов, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі