Пошта редакції. Запізнилися з реєстрацією податкової накладної в ЄРПН. Чи можна виправити цю помилку?

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Червень, 2011/№ 46
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Запізнилися з реєстрацією податкової накладної в ЄРПН. Чи можна виправити цю помилку?

 

Підприємство виписало податкову накладну, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не зареєструвало її. Чи можна виправити цю помилку?

(м. Харків)

 

Згідно з

п. 201.4 ПКУ податкова накладна виписується в день виникнення податкових зобов’язань та її оригінал відразу ж видається покупцю (п. 201.4 ПКУ). Відповідно до п. 201.10 ПКУ і п. 6.1 Порядку № 969 продавець зобов’язаний надати покупцю податкову накладну лише після її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) — якщо така реєстрація є обов’язковою. Нагадаємо: у п. 11 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ встановлено, що обов’язковій реєстрації підлягають податкові накладні, в яких сума ПДВ перевищує:

1)

з 01.01.2011 р. — 1 млн грн.;

2)

з 01.04.2011 р. — 500 тис. грн.;

3)

з 01.07.2011 р. — 100 тис. грн.;

4)

з 01.01.2012 р. — 10 тис. грн.

Якщо податкова накладна підлягає

обов’язковій реєстрації, то відомості про неї має бути внесено до ЄРПН протягом операційного дня — тобто з 0:00 до 23:00 (п. 2 Порядку № 1246). Як бачимо, законодавством установлено (хоча й непрямо), що податкову накладну має бути зареєстровано в ЄРПН у день її виписування. Крім того, у Порядку № 1246 відсутній механізм, який би дозволив внести до ЄРПН податкову накладну «заднім числом». Аналогічного висновку доходять і податківці (див. Єдину базу податкових знань — розділ 130.22).

Як же діяти в такій ситуації? Спершу слід зауважити, що негативні наслідки матимуть місце лише для

покупця — за незареєстрованою податковою накладною він не зможе відобразити податковий кредит (п. 201.10 ПКУ). Найбільш оптимальним виходом для нього буде подати разом з декларацією за звітний період, в якому отримано таку накладну, заяву зі скаргою на продавця (п. 201.10 ПКУ) — за формою згідно з додатком 8 (Д8) до декларації з ПДВ (п. 20 розд. III Порядку № 41). До заяви необхідно додати копії товарних чеків та інших розрахункових документів, що свідчать про факт сплати податку у зв’язку з придбанням товарів (послуг), або копії первинних документів, складених згідно із Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV, що підтверджують факт отримання таких товарів або послуг (п. 201.10 ПКУ). Докладніше заповнення додатка 8 (Д8) до декларації з ПДВ розглядалося в газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2011, № 28, с. 62.

 

Віталій Смердов, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд