Теми статей
Обрати теми

Готівкові розрахунки. 10-тисячне обмеження готівкових розрахунків уже поширюється й на закупівлі сільгосппродукції

Редакція ПБО
Відповідь на запитання

10-тисячне обмеження готівкових розрахунків уже поширюється й на закупівлі сільгосппродукції

 

Чи поширюється сьогодні так зване 10-тисячне обмеження готівкових розрахунків протягом одного дня на розрахунки підприємств (підприємців) між собою при закупівлі сільськогосподарської продукції?

(м. Харків)

 

Так

, віднедавна вже поширюється. Звертаємо увагу: постановою правління НБУ від 22.12.2010 р. № 573 (далі — постанова № 573) унесено зміни до Положення № 637.

З набуттям чинності

постановою № 573 (з 21 березня 2011 року) закінчився тривалий десятирічний період непоширення обмеження суми готівки в розрахунках при закупівлях сільгосппродукції. Зрозуміло, що за такий тривалий час наявності цього винятку в загальному порядку на практиці склалося певне стереотипне мислення.

Зміни головним чином пов’язані з вилученням із

п. 1.2 Положення № 637 термінів «картковий рахунок» та «корпоративна картка», на чому, як і на інших змінах, що не стосуються поставленого запитання, не зупинятимемося.

Акцентуємо увагу на тому, що з

п. 2.3 Положення № 637 вилучено пп. «в» і «ґ», у зв’язку з чим 10-тисячне обмеження на розрахунки за допомогою готівки, а також грошових коштів, отриманих за корпоративними спеціальними платіжними засобами, поширюється і на:

— розрахунки підприємств (підприємців) за спожиту ними електроенергію;

— розрахунки підприємств (підприємців) між собою

при закупівлі сільськогосподарської продукції.

Крім того, у

п. 1.2 Положення № 637 з’явилося визначення терміна «сільськогосподарська продукція», до якої віднесено товари, зазначені у групах 1 — 24 Українського класифікатора товарів зовнішньоекономічної діяльності згідно із Законом України «Про Митний тариф України» від 05.04.2001 р. № 2371-III, якщо такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або виготовлені на власних або орендованих потужностях (площах).

Зауважимо: раніше в колишньому

п.п. «ґ» п. 2.3 Положення № 637 зазначалося, що перелік товарів, які належать до сільськогосподарської продукції, визначено Законом України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 р. № 1877-IV.

До речі, нагадаємо, що сьогодні граничну суму готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або декількома платіжними документами відповідно до

п. 2.3 Положення № 637 у розмірі 10000 (десять тисяч) грн. установлено п. 1 постанови Правління НБУ від 09.02.2005 р. № 32.

 

Анатолій Бобро, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі