Відрядження. Коли звітувати, якщо аванс на відрядження перераховано на особисту картку працівника

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2011/№ 90
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Коли звітувати, якщо аванс на відрядження перераховано на особисту картку працівника

 

Підприємство перерахувало аванс на відрядження на особисту картку працівника. В які строки йому слід подати авансовий звіт та здати залишок невикористаних у відрядженні грошових коштів?

(м. Одеса)

 

Строки подання Звіту про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт (далі — Звіт), форму якого затверджено

наказом ДПАУ від 23.12.2010 р. № 996, установлено пп. 170.9.2 і 170.9.3 ПКУ .

У загальному випадку працівник зобов'язаний подати Звіт

до закінчення 5 банківського дня, наступного за днем, в якому він завершує відрядження (п.п. 170.9.2 ПКУ).

Окремі строки встановлено

п.п. 170.9.3 ПКУ виключно для випадків використання у відрядженні корпоративних платіжних карток, дорожніх, банківських або іменних чеків та інших платіжних документів, з урахуванням таких особливостей:

— якщо підзвітна особа отримувала з платіжної картки

готівку, то Звіт подається до закінчення 3 банківського дня після завершення відрядження;

— якщо при використанні відрядженим працівником платіжних карток розрахунки проводилися в

безготівковій формі, то Звіт має бути подано протягом 10 банківських днів. За наявності поважних причин роботодавець може продовжити цей строк до 20 банківських днів (до з'ясування питань щодо виявлених розбіжностей між відповідними звітними документами).

Сума надміру витрачених грошових коштів повертається в касу або зараховується на банківський рахунок роботодавця

до або під час подання зазначеного Звіту (пп. 170.9.2 і 170.9.3 ПКУ).

У разі перерахування авансу на відрядження на

особисту картку працівника, такий працівник зобов'язаний після повернення з відрядження відзвітувати про кількість та напрями використання грошових коштів, виданих на відрядження до закінчення 5 банківського дня, наступного за днем, в якому він завершує відрядження. Річ у тім, що перерахування грошових коштів на особисту картку прирівнюється до видачі авансу готівкою. При цьому у Звіті вся сума зарахованих коштів відображається працівником як видана.

 

Лілія Ушакова, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд