Теми статей
Обрати теми

Щодо зазначення коду УКТ ЗЕД у податковій накладній

Редакція ПБО
Лист від 23.08.2011 р. № 22722/7/15-3417-15

Щодо зазначення коду УКТ ЗЕД у податковій накладній

Лист Державної податкової адміністрації України від 23.08.2011 р. № 22722/7/15-3417-15

 

Державна податкова адміністрація України розглянула запит <…> щодо заповнення податкової накладної згідно зі змінами, внесеними до Податкового кодексу України, і повідомляє.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 розділу V Податкового кодексу <…>, платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити, як, зокрема, код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджені наказом ДПА України від 21.12.2010 р. № 969 <…> (далі — Порядок № 969).

Відповідно до пункту 12 Порядку № 969 до графи 3 податкової накладної вносяться дані щодо номенклатури постачання товарів/послуг, а тому при виписуванні платником податку податкової накладної

у разі здійснення операції з постачання товарів, що раніше були ним імпортовані, номенклатура поставлених товарів та їх код згідно з УКТ ЗЕД зазначаються в графі 3 такої податкової накладної (до внесення змін до форми податкової накладної).

Крім того, в Єдиній базі податкових знань на сайті ДПА України www.sta.gov.ua розмішені питання та відповіді на них по окремих розділах Закону України «Про податок на додану вартість» та Податкового кодексу України, зокрема з питань ведення податкового обліку та подання податкової звітності.

 

Заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПА України,
 заступник Голови ДПС України С. Лекарь



коментар редакції

Хороший лист шкідливіше ніж правильний, або Про код УКТ ЗЕД у податковій накладній

Публікуємо лист, що коментується, тільки щоб попередити буквальне прочитання його тексту та застерегти від пов'язаних з цим можливих негативних наслідків. Лист можна було і не публікувати зовсім, оскільки нічого нового та корисного він не містить, а зашкодити цілком може. Проте деякі читачі вже звернули на нього увагу та цікавляться нашим коментарем.

ДПАУ (ДПСУ) зазначає таке: «при виписуванні платником податку податкової накладної у разі здійснення операцій з постачання товарів, що раніше були

ним імпортовані, номенклатура поставлених товарів та їх код згідно з УКТ ЗЕД зазначаються в графі 3 такої податкової накладної…» На виділеному нами слові «ним» акцентуємо увагу не у зв'язку з його значущістю (як це зазвичай буває), а навпаки. Воно може лише спантеличити (особливо у відриві від запиту).

Як ми знаємо (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2011, № 77, с. 24), код УКТ ЗЕД за імпортованими товарами потрібно вказувати не лише імпортеру (тобто не лише не щодо «ним» ввезеного товару), а будь-якому перепродавцю

на кожному етапі постачання. Утім, це позиція і центрального податкового відомства (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2011, № 75, с. 45). Жодних серйозних підстав вважати, що ця позиція змінилася, у нас немає.

Порушивши тему використання

коду УКТ ЗЕД у податковій накладній, звернемо увагу на декілька свіжих, досить цікавих та правильних роз'яснень в Єдиній базі податкових знань (на неї як на джерело офіційної інформації ДПСУ посилається і в листі, що коментується), наведених на с. 28 сьогоднішнього номера.

 

Дмитро Винокуров

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі