Теми статей
Обрати теми

Думка фахівців офіційних органів. Подаємо новий пенсійний звіт — додаток 7

Редакція ПБО
Стаття

Подаємо новий пенсійний звіт — додаток 7

 

У яких випадках роботодавець подає до Пенсійного фонду додаток 7 до Порядку № 22-2 «Звіт про настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання»?

(м. Харків)

 

З 1 серпня 2011 року

Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 р. № 22-2 (далі — Порядок № 22-2), доповнено новим додатком 7 — «Звіт про настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання». Додаток 7 подається протягом двох робочих днів після настання страхового випадку.

Відомості, що наводяться в додатку 7, необхідні для розрахунку допомог, пов'язаних з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, що виплачуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.

Крім загальних реквізитів, у додатку 7 у табличній формі

наводяться дані, необхідні для розрахунку страхових виплат тобто дані за останні шість місяців, що передують настанню страхового випадку.

Що стосується відповідальності за неподання додатка 7, то вона така сама, які і для щомісячного додатка 4. Так, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою додатка 7 до роботодавця орган Пенсійного фонду застосовує штраф у розмірі 170 грн. (

п. 4 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI). Крім того, згідно зі ст. 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення на посадових осіб підприємств може бути накладено адмінштраф від 340 до 510 грн. (за повторне порушення протягом року — від 510 до 680 грн.).

Покажемо приклад заповнення додатка 7 виходячи з таких даних.

Із працівником, прийнятим 12.01.2011 р. на посаду налагоджувальника поліграфічного устаткування, 17 серпня 2011 року стався нещасний випадок, який було оформлено цього ж дня актом (ф. № П-4).

Додаток 7 щодо цього страхового випадку роботодавець має заповнити і подати протягом двох робочих днів після настання страхового випадку, тобто не пізніше 19 серпня 2011 року (2 робочі дні — 18 і 19 серпня; 17 серпня не береться до розрахунку, оскільки це день настання страхового випадку).

Розрахунковим періодом є лютий-липень 2011 року. Лютий-червень 2011 року відпрацьовані повністю.

У липні 2011 року працівник хворів з 1 по 11 липня 2011 року — 7 робочих днів або 11 календарних днів. Тому 11 календарних днів хвороби не потраплять до графи

«Кількість календарних днів (не враховуючи календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин**)», а оплата днів хвороби за 7 днів не включатиметься до суми, наведеної у графі «Сума нарахованої за розрахунковий період заробітної плати в межах максимальної величини, на яку нараховано єдиний внесок (не враховуючи суми виплати*** ), грн.».

 

Приклад заповнення додатка 7 за даними прикладу див. на с. 47.

 

Валентина БОРШОВСЬКА,
 заступник директора Департаменту,
 начальник відділу персоніфікованого обліку,
 інформаційних систем та мереж
 Пенсійного фонду України

 

img 1

 

img 2

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі