Теми статей
Обрати теми

Новини законодавства. Із серпня деякі підприємці-спрощенці можуть не сплачувати єдиний соціальний внесок

Редакція ПБО
Новини від 07.07.2011 р. № 3609-VI

Із серпня деякі підприємці-спрощенці можуть не сплачувати єдиний соціальний внесок

 

Як відомо, 6 серпня 2011 року набрали чинності норми

Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України» від 07.07.2011 р. № 3609-VI, відповідно до яких фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування (єдиний та фіксований податок) звільняються від сплати за себе єдиного соціального внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами й отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу.

Такі особи можуть бути платниками єдиного соціального внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Ураховуючи, що страховий стаж особам для призначення пенсії обчислюється в місяцях,

Пенсійний фонд на своєму офіційному сайті зауважив: вищезазначені платники починаючи із серпня 2011 року не мають обов’язку щодо сплати єдиного внеску у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Крім того, фінансові санкції (штраф, пеня) та адміністративні стягнення, а також примусові стягнення органами виконавчої служби за несплату внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування фізичними особами — суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, не застосовуються.

Суми зазначених фінансових санкцій, нараховані органами Пенсійного фонду України, але не сплачені фізичними особами — суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, підлягають списанню.

При цьому Пенсійний фонд підкреслив: ця норма стосується лише санкцій за внесками на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування і не стосується санкцій за несплату єдиного соціального внеску, який в Україні запроваджено з 1 січня 2011 року.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі