Теми статей
Обрати теми

Пошта редакції. Ліміт для ремонту ОЗ у середині року не визначається

Редакція ПБО
Відповідь на запитання

Ліміт для ремонту ОЗ у середині року не визначається

 

Підприємство — платник єдиного податку прийняло рішення з II кварталу 2012 року перейти на загальну систему оподаткування. На яку дату і як розрахувати ліміт для ремонту основних засобів?

(м. Львів)

 

Згідно з пп. 146.11 — 146.12 ПКУ для цілей податкового обліку витрат на проведення ремонтів та поліпшень застосовується «ремонтний» ліміт — у розмірі 10 % від сукупної балансової (залишкової — п.п. 14.1.9 ПКУ) вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного року.

Зверніть увагу: відповідно до п.п. 14.1.9 ПКУ балансова вартість основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів — це сума залишкової вартості таких засобів та активів, що визначається як різниця між первісною вартістю з урахуванням переоцінки та сумою накопиченої амортизації.

Отже, при розрахунку 10 % ремонтного ліміту слід ураховувати, що до сукупної балансової вартості, на підставі якої обчислюються «ремонтні» 10 %, не потрапляє вартість:

— податкової малоцінки з групи 11 (що не є з точки зору ПКУ основними засобами),

— невиробничих основних засобів;

— безоплатно отриманих основних засобів;

— орендованих об'єктів основних засобів — отриманих в оперативну оренду (що беруть участь у розрахунку 10 % «ремонтного» ліміту в орендодавця).

Норми ПКУ вимагають визначати ремонтний ліміт на початок звітного податкового року. У цьому випадку підприємство — платник єдиного податку прийняло рішення стати платником податку на прибуток з 01.04.2012 р., а отже, визначити на 01.01.2012 р. (на початок звітного податкового року, в якому воно стане платником податку на прибуток) балансову вартість основних засобів усіх груп (унаслідок її відсутності), а також розрахувати 10 % ремонтний ліміт на 2012 рік воно ще не зможе.

Отже, якщо таке підприємство у 2012 році здійснить ремонт (поліпшення) основних засобів, то всі витрати, пов'язані з його проведенням, буде віднесено на збільшення первісної вартості ремонтного (попіпшуваного) об'єкта і амортизуватимуться з урахуванням загальних правил — з місяця, наступного за місяцем проведення ремонту (поліпшень).

Розрахувати 10 % ліміт для ремонту основних засобів підприємство, що стало платником податку на прибуток з II кварталу 2012 року, зможе тільки у 2013 році виходячи з балансової вартості всіх груп основних засобів, визначеної на 01.01.2013 р. Причому застосувати його підприємство зможе лише у 2013 році, якщо протягом цього року провадитиме ремонт основних засобів. При цьому витрати на проведення ремонтів та поліпшень:

у межах 10 % ліміту потрібно буде включити до складу «податкових» витрат у періоді здійснення ремонтів та поліпшень (п. 146.12 ПКУ);

— у сумі перевищення (тобто понад 10 % ліміту) — віднести на збільшення первісної вартості ремонтованого (поліпшуваного) об'єкта (пп. 146.11, 144.1 ПКУ) та амортизувати з урахуванням загальних правил — з місяця, наступного за місяцем проведення ремонту/поліпшень.

 

Наталія Дзюба, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі