Теми статей
Обрати теми

Думка фахівців офіційних органів. Індексація зарплати після виходу працівниці з відпустки для догляду за дитиною

Редакція ПБО
Стаття

Індексація зарплати після виходу працівниці з відпустки для догляду за дитиною

 

Працівниця на момент виходу у відпустку для догляду за дитиною до трьох років обіймала посаду начальника відділу. Її посадовий оклад дорівнював 2500,00 грн. Вийшовши на роботу після закінчення такої відпустки вона обійняла посаду головного спеціаліста цього ж відділу. При цьому її посадовий оклад зменшився та склав 2000,00 грн. Який місяць у цьому випадку слід вважати базовим для індексації заробітної плати такої працівниці?

 

При проведенні індексації заробітної плати працівників необхідно керуватися Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078).

Загальний підхід до визначення базового місяця викладено в п. 5 цього Порядку, в якому зазначено, що базовим при розрахунку індексу споживчих цін вважається місяць, в якому відбувається підвищення доходів громадян. Індексація за цей місяць не нараховується, і з наступного за базовим місяця для проведення подальшої індексації розраховується наростаючим підсумком новий індекс споживчих цін до перевищення порога індексації 101 %.

У разі виходу працівниці на роботу після закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (шестирічного віку за медичними показаннями) базовим місяцем при проведенні індексації вважається місяць, в якому відбулося останнє підвищення заробітної плати на посаді, яку вона обіймає.

Однак у випадку, що розглядається, у період перебування працівниці у відпустці для догляду за дитиною до трьох років її було переведено на іншу посаду.

Механізму проведення індексації під час переходу працівника на іншу посаду Порядком № 1078 не передбачено. Проте якщо перехід працівника на іншу посаду супроводжується зростанням його доходу (п. 5 Порядку № 1078) і сума підвищення доходу перевищує суму індексації, яку могло бути нараховано на попередній посаді, то місяць переходу можна вважати базовим та індексацію за цей місяць не проводити.

Оскільки в цьому випадку підвищення заробітної плати при переході на іншу посаду не відбулося, то базовим при проведенні індексації залишається місяць останнього підвищення заробітної плати працівниці.

 

Жанна ЛАВРЕНТЬЄВА,
 головний спеціаліст відділу рівня життя та моніторингу бідності

Міністерства соціальної політики України

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі