Теми статей
Обрати теми

Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 070/о «Довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування»

Редакція ПБО
Інструкція від 14.02.2012 р. № 110

Затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14.02.2012 р. № 110

Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 070/о «Довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування»

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 р. за № 680/20993

 

1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації № 070/о «Довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування» (далі — форма № 070/о).

2. Форма № 070/о видається особам, яким показано санаторно-курортне лікування або оздоровлення в санаторії-профілакторії, а також застрахованим особам за умови часткового фінансування санаторно-курортного лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

3. Форма № 070/о надається всіма закладами охорони здоров'я на підставі рішення санаторно-курортної відбіркової комісії або лікарсько-консультаційної комісії (далі — ЛКК) для одержання путівки на санаторно-курортне лікування або оздоровлення до санаторію-профілакторію.

4. У пункті 1 «Видана» вказуються прізвище, ім'я, по батькові особи, якій надається довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування (оздоровлення).

5. У пункті 2 «Стать» шляхом підкреслювання зазначається стать: чоловіча — 2.1, жіноча — 2.2.

6. У пункті 3 вказується дата народження хворого (число, місяць, рік).

7. У пункті 4 «Місце проживання хворого» зазначається місце проживання хворого згідно з паспортними даними (у разі якщо хворим є дитина, зазначається місце проживання її батьків або інших законних представників).

8. У пункті 5 «Діагноз» зазначаються діагнози — коди захворювань згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем охорони здоров'я Десятого перегляду (далі — МКХ-10), з приводу якого хворий направляється на санаторно-курортне лікування:

8.1. У підпункті 5.1 вказується захворювання, з приводу якого хворий направляється в санаторій (код за МКХ-10).

8.2. У підпункті 5.2 зазначається основне захворювання або захворювання, яке є причиною інвалідності (код за МКХ-10).

8.3. У підпункті 5.3 вказуються супутні захворювання у хворого.

8.4. Підпункти 5.1 — 5.3 пункту 5 та пункт 6 заповнюються на підставі форми первинної облікової документації № 025/о «Медична карта амбулаторного хворого», затвердженої цим наказом, та форми облікової статистичної документації № 112/о «Історія розвитку дитини», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 27 грудня 1999 року № 302.

9. У пункті 6 «Загальні протипоказання для направлення на санаторно-курортне лікування відсутні» зазначається відсутність у хворого загальних протипоказань до санаторно-курортного лікування, що засвідчується підписом лікуючого лікаря.

10. У пункті 7 «Рекомендовано» шляхом підкреслювання зазначаються рекомендації:

10.1. У підпункті 7.1 вказуються дані щодо санаторно-курортного лікування із зазначенням профілю санаторно-курортного закладу.

10.2. У підпункті 7.2 зазначаються дані щодо амбулаторно-курортного лікування із зазначенням профілю курорту.

10.3. У підпункті 7.3 вказуються дані щодо оздоровлення застрахованої особи в санаторно-курортних закладах за умови часткового фінансування оздоровлення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (у період навчання або канікул (особам, які навчаються у вищому навчальному закладі) та у період відпустки або без відриву від виробництва (для працюючих)).

11. У пункті 8 «Рекомендоване місце лікування» для хворого вказується: у місцевому санаторії із зазначенням його найменування та профілю або із зазначенням декількох курортів, де хворому рекомендовано лікування.

12. У пункті 9 зазначається пора року (взимку, весною, влітку, восени), коли хворому рекомендовано санаторне лікування.

13. У пункті 10 має бути підпис лікуючого лікаря, у пункті 11 — завідуючого відділенням, у пункті 12 — голови ЛКК закладу охорони здоров'я.

14. У кінці форми ставиться дата видачі довідки.

15. Довідка засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, яким вона видана.

16. У разі ведення форми № 070/о в електронному форматі в неї має бути включена вся інформація, яка міститься на затвердженому паперовому носії.

17. Термін зберігання форми № 070/о — 3 роки.

 

Директор Департаменту
 лікувально-профілактичної допомоги
 М. Хобзей



коментар редакції

Затверджено нову форму довідки для одержання
«соцстрахівської» путівки (форму № 070/о)

Міністерство охорони здоров'я наказом від 14.02.2012 р. № 110, який набрав чинності 08.06.2012 р., затвердило нову форму довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування (форму № 070/о) та інструкцію щодо її заповнення. Така довідка видається закладами охорони здоров'я на підставі рішення санаторно-курортної відбіркової комісії або лікувально-консультаційної комісії.

Нагадаємо, що довідка за формою № 070/о підтверджує необхідність санаторно-курортного лікування застрахованої особи (члена її сім'ї) та разом із заявою застрахованої особи є підставою для прийняття рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування про виділення путівки, оплаченої за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд). Якщо путівка виділяється для спільного лікування застрахованої особи та члена її сім'ї, який працює на іншому підприємстві (навчається у вищому навчальному закладі з денною формою навчання), то додатково надаються довідки з основного місця роботи (навчання) для члена сім'ї про те, що він не користувався цією соціальною послугою протягом календарного року. Довідка за формою № 070/о дійсна протягом 12 місяців із моменту видачі (раніше строк дії становив 6 місяців з моменту видачі). Строк її зберігання — 3 роки.

Відповідно до п. 2.2 Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23.06.2008 р. № 25, комісія (уповноважений) із соціального страхування зобов'язана перевіряти правильність видачі та заповнення документів, що є підставою для призначення соціальних послуг, до яких належить і надання путівок на санаторно-курортне лікування. У зв'язку з цим документ, що коментується, необхідний для роботи членів комісії (уповноваженого) із соціального страхування.

Звертаємо увагу: профіль лікування, указаний на путівці, оплаченій за рахунок коштів Фонду, має відповідати профілю, указаному в п. 7 довідки за формою № 070/о , наданої застрахованою особою (членом її сім'ї).

Зауважимо: як і раніше, у самій формі довідці зазначено, що вона не замінює санаторно-курортну карту та не надає права на санаторно-курортне лікування. Одержання санаторно-курортних послуг, що оплачуються за рахунок коштів Фонду, можливо тільки в разі пред'явлення путівки на санаторно-курортне лікування та санаторно-курортної карти (форма № 072/о — для дорослого, форма № 076/о — для дітей і підлітків, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я від 27.12.99 р. № 302). Тому після одержання путівки застрахована особа звертається до лікувального закладу, що видавав довідку за формою № 070/о, за одержанням санаторно-курортної карти.

Докладно з порядком надання «соцстрахівських» путівок можна ознайомитися у статті нашого фахівця «Путівки за рахунок соцстраху, роботодавця, профспілки» // «Податки та бухгалтерський облік», 2012, № 34.

 

Катерина Скрипкіна

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі