Затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14.02.2012 р. № 110
Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 070/о «Довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування»
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 р. за № 680/20993
1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації № 070/о «Довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування» (далі — форма № 070/о).
2. Форма № 070/о видається особам, яким показано санаторно-курортне лікування або оздоровлення в санаторії-профілакторії, а також застрахованим особам за умови часткового фінансування санаторно-курортного лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
3. Форма № 070/о надається всіма закладами охорони здоров'я на підставі рішення санаторно-курортної відбіркової комісії або лікарсько-консультаційної комісії (далі — ЛКК) для одержання путівки на санаторно-курортне лікування або оздоровлення до санаторію-профілакторію.
4. У пункті 1 «Видана» вказуються прізвище, ім'я, по батькові особи, якій надається довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування (оздоровлення).
5. У пункті 2 «Стать» шляхом підкреслювання зазначається стать: чоловіча — 2.1, жіноча — 2.2.
6. У пункті 3 вказується дата народження хворого (число, місяць, рік).
7. У пункті 4 «Місце проживання хворого» зазначається місце проживання хворого згідно з паспортними даними (у разі якщо хворим є дитина, зазначається місце проживання її батьків або інших законних представників).
8. У пункті 5 «Діагноз» зазначаються діагнози — коди захворювань згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем охорони здоров'я Десятого перегляду (далі — МКХ-10), з приводу якого хворий направляється на санаторно-курортне лікування:
8.1. У підпункті 5.1 вказується захворювання, з приводу якого хворий направляється в санаторій (код за МКХ-10).
8.2. У підпункті 5.2 зазначається основне захворювання або захворювання, яке є причиною інвалідності (код за МКХ-10).
8.3. У підпункті 5.3 вказуються супутні захворювання у хворого.
8.4. Підпункти 5.1 — 5.3 пункту 5 та пункт 6 заповнюються на підставі форми первинної облікової документації № 025/о «Медична карта амбулаторного хворого», затвердженої цим наказом, та форми облікової статистичної документації № 112/о «Історія розвитку дитини», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 27 грудня 1999 року № 302.
9. У пункті 6 «Загальні протипоказання для направлення на санаторно-курортне лікування відсутні» зазначається відсутність у хворого загальних протипоказань до санаторно-курортного лікування, що засвідчується підписом лікуючого лікаря.
10. У пункті 7 «Рекомендовано» шляхом підкреслювання зазначаються рекомендації:
10.1. У підпункті 7.1 вказуються дані щодо санаторно-курортного лікування із зазначенням профілю санаторно-курортного закладу.
10.2. У підпункті 7.2 зазначаються дані щодо амбулаторно-курортного лікування із зазначенням профілю курорту.
10.3. У підпункті 7.3 вказуються дані щодо оздоровлення застрахованої особи в санаторно-курортних закладах за умови часткового фінансування оздоровлення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (у період навчання або канікул (особам, які навчаються у вищому навчальному закладі) та у період відпустки або без відриву від виробництва (для працюючих)).
11. У пункті 8 «Рекомендоване місце лікування» для хворого вказується: у місцевому санаторії із зазначенням його найменування та профілю або із зазначенням декількох курортів, де хворому рекомендовано лікування.
12. У пункті 9 зазначається пора року (взимку, весною, влітку, восени), коли хворому рекомендовано санаторне лікування.
13. У пункті 10 має бути підпис лікуючого лікаря, у пункті 11 — завідуючого відділенням, у пункті 12 — голови ЛКК закладу охорони здоров'я.
14. У кінці форми ставиться дата видачі довідки.
15. Довідка засвідчується печаткою закладу охорони здоров'я, яким вона видана.
16. У разі ведення форми № 070/о в електронному форматі в неї має бути включена вся інформація, яка міститься на затвердженому паперовому носії.
17. Термін зберігання форми № 070/о — 3 роки.
Директор Департаменту
лікувально-профілактичної допомоги
М. Хобзей
коментар редакції
Затверджено нову форму довідки для одержання
«соцстрахівської» путівки (форму № 070/о)
Міністерство охорони здоров'я наказом від 14.02.2012 р. № 110, який набрав чинності 08.06.2012 р., затвердило нову форму довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування (форму № 070/о) та інструкцію щодо її заповнення. Така довідка видається закладами охорони здоров'я на підставі рішення санаторно-курортної відбіркової комісії або лікувально-консультаційної комісії.
Нагадаємо, що довідка за формою № 070/о підтверджує необхідність санаторно-курортного лікування застрахованої особи (члена її сім'ї) та разом із заявою застрахованої особи є підставою для прийняття рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування про виділення путівки, оплаченої за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд). Якщо путівка виділяється для спільного лікування застрахованої особи та члена її сім'ї, який працює на іншому підприємстві (навчається у вищому навчальному закладі з денною формою навчання), то додатково надаються довідки з основного місця роботи (навчання) для члена сім'ї про те, що він не користувався цією соціальною послугою протягом календарного року. Довідка за формою № 070/о дійсна протягом 12 місяців із моменту видачі (раніше строк дії становив 6 місяців з моменту видачі). Строк її зберігання — 3 роки.
Відповідно до п. 2.2 Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23.06.2008 р. № 25, комісія (уповноважений) із соціального страхування зобов'язана перевіряти правильність видачі та заповнення документів, що є підставою для призначення соціальних послуг, до яких належить і надання путівок на санаторно-курортне лікування. У зв'язку з цим документ, що коментується, необхідний для роботи членів комісії (уповноваженого) із соціального страхування.
Звертаємо увагу: профіль лікування, указаний на путівці, оплаченій за рахунок коштів Фонду, має відповідати профілю, указаному в п. 7 довідки за формою № 070/о , наданої застрахованою особою (членом її сім'ї).
Зауважимо: як і раніше, у самій формі довідці зазначено, що вона не замінює санаторно-курортну карту та не надає права на санаторно-курортне лікування. Одержання санаторно-курортних послуг, що оплачуються за рахунок коштів Фонду, можливо тільки в разі пред'явлення путівки на санаторно-курортне лікування та санаторно-курортної карти (форма № 072/о — для дорослого, форма № 076/о — для дітей і підлітків, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я від 27.12.99 р. № 302). Тому після одержання путівки застрахована особа звертається до лікувального закладу, що видавав довідку за формою № 070/о, за одержанням санаторно-курортної карти.
Докладно з порядком надання «соцстрахівських» путівок можна ознайомитися у статті нашого фахівця «Путівки за рахунок соцстраху, роботодавця, профспілки» // «Податки та бухгалтерський облік», 2012, № 34.
Катерина Скрипкіна