Теми статей
Обрати теми

Лікарняні в обліку та звітності

Редакція ПБО
Стаття

Лікарняні в обліку та звітності

 

Порядок обліку виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю працівників має свої особливості, розгляду яких і присвячено цю статтю.

Лілія КАЛАШНИКОВА, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»

 

Бухгалтерський облік лікарняних

У бухгалтерському обліку операція з нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності, що виплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд), відображається проводкою: дебет субрахунку 378 «Розрахунки з державними цільовими фондами» — кредит субрахунку 663 «Розрахунки за іншими виплатами».

Сума оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності в бухгалтерському обліку відображається по кредиту субрахунку 663 «Розрахунки за іншими виплатами» в кореспонденції з дебетом субрахунку 94 «Інші витрати операційної діяльності» (див. лист Мінфіну від 26.10.2011 р. № 31-08410-07-16/26368). Однак, на нашу думку, можуть використовуватися й інші рахунки обліку витрат — 91 «Загальновиробничі витрати», 92 «Адміністративні витрати», 93 «Витрати на збут».

 

Податковий облік лікарняних

Єдиний соціальний внесок. Суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок роботодавця та допомоги по тимчасовій непрацездатності, що виплачується за рахунок коштів Фонду, уключаються до бази для нарахування та утримання єдиного соціального внеску (далі — ЄСВ) (ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).

Розмір ЄСВ становить:

33,2 % — для підприємств, установ, організацій та фізичних осіб — підприємців у частині нарахувань на суми лікарняних, нарахованих працівникам (абзац 2 ч. 6 ст. 8 Закону № 2464, п.п. 3.2.2 Інструкції № 21-5);

8,41 % — для підприємств, установ, організацій у частині нарахувань на суми лікарняних, нарахованих працівникам-інвалідам (ч. 13 ст. 8 Закону № 2464, п. 3.11 Інструкції № 21-5);

5,3 % — для підприємств всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ і УТОС, у яких кількість інвалідів становить не менше 50 % загальної чисельності працюючих, та за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25 % суми витрат на оплату праці, — у частині нарахувань на суми лікарняних, нарахованих усім працівникам (абзац 1 ч. 14 ст. 8 Закону № 2464, п. 3.12 Інструкції № 21-5);

5,5 % — для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, у яких кількість інвалідів становить не менше 50 % загальної чисельності працюючих, та за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25 % суми витрат на оплату праці, — у частині нарахувань на суми лікарняних, нарахованих працівникам-інвалідам (абзац 1 ч. 14 ст. 8 Закону № 2464, п. 3.13 Інструкції № 21-5);

2 % — для всіх працівників у частині утримань із суми лікарняних.

Лікарняні враховуються при визначенні максимальної величини бази нарахування ЄСВ. «Перехідні» лікарняні для цілей обкладення ЄСВ розподіляються за місяцями, за які їх нараховано, та порівнюються з максимальною величиною бази нарахування ЄСВ, що діяла в періоди, за які провадяться нарахування. При порівнянні з максимальною величиною бази нарахування ЄСВ оплата перших п’яти днів та допомога по тимчасовій непрацездатності враховуються в останню чергу після зарплати й винагороди за цивільно-правовим договором (п.п. 4.3.2 Інструкції № 21-5).

Податок на доходи фізичних осіб. Суми оплати перших п’яти днів за рахунок коштів роботодавця і допомоги по тимчасовій непрацездатності включаються до загального оподатковуваного доходу працівника у складі заробітної плати (лист ДПАУ від 19.01.2011 р. № 697/6/17-0715 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2011, № 14) та оподатковуються за ставками, установленими п. 167.1 ПКУ (15 і 17 %).

У зв’язку з цим лікарняні:

— при визначенні бази оподаткування зменшуються на суму ЄСВ у частині утримань та на суму податкової соціальної пільги (за наявності права на неї);

— ураховуються при визначенні граничного розміру доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу.

ЄСВ у частині нарахувань і в частині утримань із суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності та податок на доходи фізичних осіб (далі — ПДФО) із суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, а також ЄСВ у частині нарахувань на суму допомоги по тимчасовій непрацездатності роботодавець сплачує зі свого основного поточного рахунка. А ЄСВ у частині утримань та ПДФО із суми допомоги по тимчасовій непрацездатності — з окремого поточного рахунка, відкритого в банку для отримання фінансування з Фонду.

Нижче в таблиці наведемо граничні строки сплати ПДФО та ЄСВ із сум лікарняних.

 

ПДФО

ЄСВ

у частині нарахувань на суми лікарняних

у частині утримань із сум лікарняних

Грошові кошти на виплату лікарняних отримані в банку чи перераховуються на картковий рахунок працівника

Одночасно з отриманням (перерахуванням) грошових коштів (п.п. 168.1.2 ПКУ)

Одночасно з отриманням (перерахуванням) грошових коштів (ч. 8 ст. 9 Закону № 2464, п.п. 4.3.7 Інструкції № 21-5)

Не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним місяцем (ч. 8 ст. 9 Закону № 2464, пп. 4.4.2, 4.3.6 Інструкції № 21-5)

Оплата перших п’яти днів непрацездатності здійснюється з виручки підприємства

Протягом банківського дня, наступного за днем такої виплати (нарахування, надання) (п.п. 168.1.4 ПКУ)

Одночасно з отриманням (перерахуванням) грошових коштів (ч. 8 ст. 9 Закону № 2464, п.п. 4.3.7 Інструкції № 21-5)

Не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним місяцем (ч. 8 ст. 9 Закону № 2464, пп. 4.4.2, 4.3.6 Інструкції № 21-5)

Лікарняні нараховано, але не виплачено*

Протягом 30 календарних днів, наступних за останнім днем місяця, в якому нараховано, але не виплачено лікарняні (п.п. 49.18.1, п. 57.1 і п.п. 168.1.5 ПКУ)

Не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним місяцем (ч. 8 ст. 9 Закону № 2464, пп. 4.4.2, 4.3.6 Інструкції № 21-5)

* На нашу думку, у разі якщо до кінця граничного строку сплати обов’язкових платежів з нарахованих роботодавцями допомог, зазначених у заяві-розрахунку, кошти з Фонду не надійшли, обов’язкові платежі, що утримуються із сум допомог, підприємство має сплатити самостійно зі свого основного поточного рахунка за рахунок власних коштів. Після здійснення фінансування Фондом сплату таких платежів потрібно виконати повторно, але вже з окремого поточного рахунка, на який надійшло фінансування. Такі дії призведуть до виникнення переплати, яку можна зарахувати в рахунок сплати внесків (податків), утриманих із суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за іншими лікарняними, або повернути за процедурою, передбаченою Порядком зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення помилково сплачених коштів, затвердженим постановою Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. № 21-1.

 

Податок на прибуток. У податковому обліку суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності працівникам:

— зайнятим у виробництві товарів (виконанні робіт, наданні послуг), які може бути безпосередньо віднесено до конкретного об’єкта витрат, ураховуються при визначенні об’єкта оподаткування у складі прямих витрат на підставі п.п. 138.8.2 ПКУ;

— апарату управління цехами, дільницями включаються до складу загальновиробничих витрат на підставі п.п. «а» п.п. 138.8.5 ПКУ;

— адміністративного апарату та іншого загальновиробничого персоналу включаються до складу адміністративних витрат, спрямованих на обслуговування та управління виробництвом згідно з п.п. «б» п.п. 138.10.2 ПКУ;

— працівникам, які забезпечують збут, ураховуються у складі витрат на збут відповідно до п.п. 138.10.3 ПКУ.

Суми оплати перших п’яти днів непрацездатності працівникам, зайнятим у виробництві товарів (виконанні робіт, наданні послуг), а також працівникам апарату управління цехами, дільницями включаються до собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг у тому звітному періоді, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг (п. 138.4 ПКУ).

Витрати роботодавця на оплату перших п’яти днів непрацездатності інших працівників визнаються витратами того звітного періоду, в якому їх було здійснено , відповідно до правил ведення бухгалтерського обліку (п. 138.5 ПКУ).

Сума ЄСВ , нарахованого на всю суму лікарняних, відноситься на витрати на підставі п.п. 138.10.4, п. 143.1 ПКУ.

Допомога по тимчасовій непрацездатності , що виплачується роботодавцем за рахунок Фонду, у податковому обліку платника податків не відображається.

 

Лікарняні у звітності

ЄСВ. Сума допомоги по тимчасовій втраті працездатності відображається роботодавцем в таблицях 1 і 6 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 р. № 22-2 . При цьому в таблиці 6 додатка 4 сума виплат по тимчасовій непрацездатності відображається окремим рядком (або декількома рядками, якщо лікарняні припадають на кілька місяців). Щодо працівника, якому були нараховані лікарняні, страхувальник указує в таблиці 6, зокрема:

у графі 9 «Код категорії ЗО»:

«29» — звичайний працівник;

«36» — працюючий інвалід на підприємстві, в організації, установі;

«37» — особа, яка працює на підприємстві чи в організації всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариствах УТОГ та УТОС, в яких кількість інвалідів становить не менше 50 % загальної чисельності працюючих, та за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25 % суми витрат на оплату праці;

«39» — працюючий інвалід на підприємстві або в організації громадських організацій інвалідів, в яких чисельність інвалідів становить не менше 50 % загальної чисельності працюючих, та за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25 % суми витрат на оплату праці;

у графі 11 «Місяць та рік, за який проведено нарахування» — місяць та рік, за який нараховано лікарняні.

ПДФО. У Податковому розрахунку за формою № 1ДФ суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності та допомоги по тимчасовій непрацездатності відображаються роботодавцем — податковим агентом у загальній сумі заробітної плати, нарахованої працівнику у звітному періоді, з ознакою доходу «101».

Прибуток . У Податковій декларації з податку на прибуток підприємства (далі — декларація), форму якої затверджено наказом ДПАУ від 28.09.2011 р. № 1213, оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності працівникам:

— зайнятим у виробництві товарів (виконанні робіт, наданні послуг), які може бути безпосередньо віднесено до конкретного об’єкта витрат (п.п. 138.8.2 ПКУ), відображається в рядку 05.1 декларації;

— апарату управління цехами, дільницями (п.п. «а» п.п. 138.8.5 ПКУ) відображається в рядку 05.1 декларації;

— адміністративного апарату та іншого загальновиробничого персоналу (п.п. «б» п.п. 138.10.2 ПКУ) відображається в рядку 06.1 декларації;

— які забезпечують збут (п.п. 138.10.3 ПКУ), відображається в рядку 06.2 декларації.

Звітність до Фонду . Суми допомог по тимчасовій непрацездатності, що виплачуються застрахованим особам Фондом, підлягають відображенню у звіті за формою Ф4-ФСС з ТВП, затвердженою постановою правління Фонду від 18.01.2011 р. № 4. Звертаємо увагу: 17.02.2012 р. набрала чинності постанова правління Фонду від 16.11.2011 р. № 56, якою було внесено зміни до Порядку формування т подання страхувальниками звітності по коштах соцстраху у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням від 18.01.2011 р. № 4 та викладено в новій редакції форму звіту Ф4-ФСС з ТВП.

У звіті за формою Ф4-ФСС з ТВП загальна сума нарахованих страхувальником у звітному періоді витрат за рахунок коштів Фонду, у тому числі й на виплату допомог, відображається в рядку 21 «Витрати з початку року» таблиці I. Розшифровка даних цього рядка таблиці I за видами виплат наводиться в таблиці II звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП. При цьому показник рядка 21 таблиці I має дорівнювати показнику рядка 8 таблиці II звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП.

Приклад заповнення такого звіту наведено на с. 33.

 

Числовий приклад

У лютому 2012 року на підставі рішення комісії із соціального страхування підприємства від 22.02.2012 р. (див. на с. 31) працівникам ТОВ «Токс» було нараховано:

— Бойку С. Н. (номер страхового свідоцтва — 2958674512) — оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності в розмірі 418,59 грн., допомогу по тимчасовій непрацездатності в розмірі 837,18 грн. (підстава — листок непрацездатності АКВ № 732564, що свідчить про хворобу працівника з 3 по 15 лютого 2012 року). Страховий стаж працівника — 25 років;

— Влащенко С. К. (номер страхового свідоцтва— 3075869435) — допомогу по тимчасовій непрацездатності в розмірі 813,95 грн. (підстава — листок непрацездатності ВСД № 125346, що свідчить про тимчасову непрацездатність працівниці у зв’язку з необхідністю догляду за хворою дитиною до 14 років у період з 13 по 17 лютого 2012 року). Страховий стаж працівниці — 8 років 6 місяців.

Для отримання фінансування з Фонду для виплати допомог за його рахунок роботодавцем було сформовано та подано до робочого відділення Фонду заяву-розрахунок (див. на с. 32).

Роботодавець подав заяву-розрахунок до органу Фонду 23 лютого 2012 року. Фінансування сум допомог, зазначених у заяві-розрахунку, отримано на окремий поточний рахунок 5 березня 2012 року.

Розглянемо на прикладі працівника відділу кадрів Бойка С. Н. відображення операцій з нарахування та виплати соцстрахівських допомог у бухгалтерському та податковому обліку. За відпрацьовані дні лютого 2012 року працівнику нараховано заробітну плату в сумі 1714,29 грн. Заробітну плату і лікарняні, у тому числі й допомогу по тимчасовій непрацездатності, виплачено працівнику 6 березня 2012 року. Ставка ЄСВ, установлена підприємству згідно з класом професійного ризику виробництва, становить 37,26 %.

Бухгалтерський та податковий облік операцій з нарахування та виплати заробітної плати і лікарняних за лютий 2012 року наведемо в таблиці.

 

№ з/п

Зміст господарської операції

Кореспондуючі рахунки

Сума,грн.

Податковий облік (витрати)

Дт

Кт

1

2

3

4

5

6

1

Нараховано заробітну плату працівнику за лютий 2012 року

92

661

1714,29

1714,29

2

Нараховано оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності

949

663

418,59

418,59

3

Нараховано допомогу по тимчасовій непрацездатності

378

663

837,18

4

Нараховано ЄСВ:

— на суму заробітної плати(1714,29 х 37,26 : 100)

92

657

638,74

638,74

— на загальну суму лікарняних(1255,77 х 33,2 : 100)

949

657

416,92

416,92

5

Утримано ЄСВ:

— із суми заробітної плати за лютий(1714,29 х 3,6 : 100)

661

657

61,71

 

— із суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності(418,59 х 2 : 100)

663

657

8,37

— із суми допомоги по тимчасовій непрацездатності (837,18 х 2 : 100)

663

657

16,74

6

Утримано ПДФО:

— із суми заробітної плати((1714,29 - 61,71) х 15 : 100)

661

641/ПДФО

247,89

— із суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності((418,59 - 8,37) х 15 : 100)

663

641/ПДФО

61,53

— із суми допомоги по тимчасовій непрацездатності (837,18 - 16,74) х 15 : 100)

663

641/ПДФО

123,07

7

Отримано допомогу від Фонду на спеціальний рахунок

313

378

837,18

8

Перераховано ЄСВ у частині нарахувань на зарплату, оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності та допомогу по тимчасовій непрацездатності(638,74 + 416,92)

657

311

1055,66

9

Перераховано ЄСВ у частині утримань із заробітної плати і суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності (61,71 + 8,37)

657

311

70,08

10

Перераховано ЄСВ у частині утримань з допомоги по тимчасовій непрацездатності

657

313

16,74

11

Перераховано ПДФО із зарплати та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності(247,89 + 61,53)

641/ПДФО

311

309,42

12

Перераховано ПДФО з допомоги по тимчасовій непрацездатності

641/ПДФО

313

123,07

13

Отримано з поточного рахунка до каси підприємства грошові кошти для виплати зарплати за лютий 2012 року та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності(1714,29 + 418,59 - 61,71 - 8,37 - 247,89 - 61,53)

301

311

1753,38

14

Отримано до каси з окремого банківського рахунка грошові кошти для виплати допомоги(837,18 - 16,74 - 123,07)

301

313

697,37

15

Виплачено працівнику:

— зарплату за лютий 2012 року(1714,29 - 61,71 - 247,89)

661

301

1404,69

— лікарняні(418,59 + 837,18 - 8,37 - 61,53 - 16,74 - 123,07)

663

301

1046,06

 

Припустимо, що у I кварталі 2012 року, крім зазначених вище допомог, страхувальник-роботодавець не нараховував і не виплачував допомоги, що фінансуються за рахунок коштів Фонду.

Порядок заповнення звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП за I квартал 2012 року наведемо на с. 33.

 

 

ПРОТОКОЛ № 1

засідання комісії із соціального страхування /рішення уповноваженого/

    товариства з обмеженою відповідальністю «Токс»    
(назва підприємства, установи, організації)

від «22» лютого 2012 року

<…>

Розглянувши звернення та документи про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг застрахованим особам, комісія /уповноважений/ із соціального страхування вирішила:

I. Призначити допомогу:

1. По тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах

№ з/п

П. І. Б.

Номер страхового свідоцтва

Серія та номер листка непрацездатності

Причина непрацездатності: захворювання загальне — 1; наслідок аварії на ЧАЕС — 3; невиробничі травми — 5; контакт з хворими на інфекційні захворювання та бактеріоносійство — 6; санаторно-курортне лікування — 7; вагітність та пологи — 8; ортопедичне протезування — 9; догляд — 10

Первинний — 1; продовження — 2

Період непрацездатності

Кількість днів, що підлягають оплаті

Розмір допомоги (%)

з

по

разом

у т. ч. за рахунок коштів Фонду

1

Бойко
С. Н.

2958674512

АКВ № 732564

1

1

03.02.2012

15.02.2012

9

6

100

2

Влащенко С. К.

3075869435

ВСД № 125346

10

1

13.02.2012

17.02.2012

5

5

100

 

Разом

14

11

<…>

 

ЗАЯВА-РОЗРАХУНОК

<…>

№ з/п

Види матеріального забезпечення

Кількість днів

Сума (в грн. з коп.)

1

По тимчасовій непрацездатності (за винятком допомоги по догляду за хворою дитиною або хворим членом сім’ї)

6

837,18

2

По тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною або хворим членом сім’ї

5

813,95

3

По вагітності та пологах

4

На поховання (кількість виплат)

 

Разом

х

1651,13

 

№ з/п

П. І. Б.

№ страхового свідоцтва

№ листка непраце-здатності

Причина непрацездатності: захворювання загальне — 1; наслідок аварії на ЧАЕС — 3;
невиробничі травми — 5;
контакт з хворими на інфекційні захворювання та бактеріоносійство — 6;
санаторно-курортне лікування — 7; вагітність
та пологи — 8; ортопедичне протезування — 9; догляд — 10

Період непраце-здатності

Кількість днів, що підлягають оплаті

Сума

разом

в т. ч.
за рахунок коштів Фонду

разом

в т. ч.
за рахунок коштів Фонду

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

1

Бойко
С. Н.

2958674512

АКВ № 732564

1

03.02.2012 — 15.02.2012

9

6

1255,77

837,18

2

Влащенко С. К.

3075869435

ВСД № 125346

10

13.02.2012 — 17.02.2012

5

5

813,95

813,95


23 лютого 2012 року

Керівник підприємства (установи)

Єфременко
(підпис)

Єфременко В. В.
(прізвище, ім’я, по батькові)

 

 

 

<…>

ЗВІТ ПО КОШТАХ ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО
СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ У ЗВ’ЯЗКУ З ТИМЧАСОВОЮ ВТРАТОЮ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ТА ВИТРАТАМИ, ЗУМОВЛЕНИМИ ПОХОВАННЯМ

за I квартал 2012 року
(I квартал, I півріччя, 9 місяців, рік)

І. Розрахунки по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування

Зобов’язання страхувальника на початок року

1

Зобов’язання Фонду на початок року

12

Зобов’язання страхувальника згідно з актами приймання-передавання

2

Зобов’язання Фонду згідно з актами приймання-передавання

13

Виправлення помилок минулих років

3

Перераховано з початку року, у т. ч.:

14

Підлягає перерахуванню за результатами перевірок

4

заборгованість минулих років та донараховані внески

15

Отримано від часткової сплати за путівки

5

Отримано від Фонду з початку року, у т. ч.:

6

1651,13

суми помилок минулих років

16

для погашення заборгованості за Фондом станом на 01.01.2011

7

пені

17

штрафів

18

Списано згідно із законодавством

8

неправомірно витрачених коштів

19

ВСЬОГО (р. 1 + … + р. 7 - р. 8)

9

1651,13

часткову сплату за путівки

20

Зобов’язання Фонду на кінець звітного періоду
(р. 12 + р. 13 + р. 21 - р. 6), у т. ч.:

10

Витрати з початку року

21

1651,13

ВСЬОГО (р. 12 + р. 13 + р. 14 + р. 21)

22

1651,13

непогашена частина заборгованості, що мала місце станом на 01.01.2011

11

Зобов’язання страхувальника на кінець звітного періоду
(р. 1 + … + р. 5 - р. 8 - р. 14), у т. ч.:

23

 

непогашена частина заборгованості, що мала місце станом на 01.01.2011

24

 

II. Розшифровка витрат за рахунок страхових коштів Фонду

Код рядка

Назва виду матеріального забезпечення та соціальних послуг

Витрати Фонду

У тому числі пільги по допомогах постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи

Заборгованість з виплати допомоги
(яка виникла
до 01.01.2011)

днів

сума

днів

сума

сума

1

2

3

4

5

6

7

1

По тимчасовій непрацездатності (за винятком допомоги по догляду за хворою дитиною або хворим членом сім’ї)

6

837,18

2

По тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною або хворим членом сім’ї

5

813,95

3

По вагітності та пологах

4

На поховання (кількість виплат, сума)


5

ВСЬОГО (р. 1 + р. 2 + р. 3 + р. 4)

Х

1651,13

6

Часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячих закладах оздоровлення (кількість путівок, сума)

7

Інші витрати (якщо є — додати пояснювальну записку)

 

8

РАЗОМ ВИТРАТ (р. 5 + р. 6 + р. 7) = (р. 21 табл. I)

1651,13

<…>

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі