Теми статей
Обрати теми

Спецводозбір. Cпецводозбір та єдиний податок

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2012/№ 42
Друк
Відповідь на запитання

Cпецводозбір та єдиний податок

 

Чи повинні платники єдиного податку звітувати зі збору за спеціальне водокористування та сплачувати його у 2012 році? Чи існував у них такий обов'язок торік?

(м. Харків)

 

Уже з назви статті «Спецводозбір-2012: оголошується заплив і для єдиноподатників!», опублікованої в газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2012, № 29, можна зрозуміти, що в поточному році на платників єдиного податку покладено обов'язок з декларування та сплати спецводозбору.

Пояснюється це тим, що після набуття чинності з 1 січня 2012 року сучасними правилами застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності єдиноподатникам слід керуватися новим переліком податків і зборів, від сплати яких їх звільнено, наведеним у п. 297.1 ПКУ. Зважаючи на те, що збір за спеціальне водокористування в зазначеному переліку не згадується, тепер їм доводиться звітувати зі спецводозбору та сплачувати його на загальних підставах. Про це ми попереджали ще в минулому році (див. статтю «Єдиний податок: нові правила роботи» // «Податки та бухгалтерський облік», 2011, № 95). У листі ДПСУ від 28.02.2012 р. № 5847/7/15-2117 («Податки та бухгалтерський облік», 2012, № 22) та відповідній консультації з ЄБПЗ за кодом 270.01 також акцентується увага на цьому важливому моменті.

Що стосується обов'язку звітувати зі збору за спецводокористування та сплачувати його у минулому, то слід зазначити, що такого обов'язку у платників єдиного податку до 01.01.2011 р. не було, оскільки колишнє єдиноподаткове законодавство звільняло їх від сплати збору за спеціальне використання природних ресурсів, а збір за спеціальне використання водних ресурсів вважався його складовою частиною. До того ж, з набуттям чинності ПКУ в п.п. 1 п. 1 підрозд. 8 розд. XX «Перехідні положення» цього Кодексу з'явилася чітка вказівка про те, що платники ЄП не є платниками збору за спеціальне використання води, тому вказане звільнення діяло й у 2011 році.

 

Ігор Хмелевський, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі