Теми статей
Обрати теми

Заповнення розділу III. Рядок 21.3 декларації: збільшення/зменшення від’ємного значення ПДВ при перевірці

Редакція ПБО
Відповідь на запитання

Рядок 21.3 декларації: збільшення/зменшення від’ємного значення ПДВ при перевірці

 

При перевірці в декларації з ПДВ було зменшено від’ємне значення — значення рядка 24 декларації за серпень (помилково платником податків у серпні не було нараховано ПДВ-зобов’язання в сумі 1000 грн., що призвело до помилкового завищення на цю ж суму перехідного «мінуса»). Платнику податків направлено повідомлення-рішення за формою «В4». Чи потрібно таке зменшення якось урахувати в декларації з ПДВ і якщо так, то яким чином та в якому періоді?

(м. Полтава)

 

Так, потрібно. Оскільки такий від’ємний залишок є перехідним, то, щоб уникнути впливу його завищеної (неправильної) суми на подальші періоди, результати перевірки платнику податків слід урахувати при складанні декларації з ПДВ.

Так, для відображення збільшення або зменшення залишку від’ємного значення, що включається після бюджетного відшкодування до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 24 декларації) за результатами камеральної або документальної перевірки, проведеної податковим органом, призначено рядок 21.3 декларації з ПДВ (п.п. 4.6.7 розд. V Порядку № 1492). Причому в разі зменшення від’ємного значення податковий орган направляє платнику податків податкове повідомлення-рішення за формою «В4» (п. 2.2 Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затверджене наказом ДПАУ від 22.12.2010 р. № 985). Як роз’яснювалося з цього приводу в консультації з розділу 130.40 ЄБПЗ, на підставі такого повідомлення-рішення за формою «В4» сума зменшення від’ємного значення відображається платником податків зі знаком «-» у рядку 21.3 декларації з ПДВ того податкового (звітного) періоду, в якому таке повідомлення-рішення було отримано.

У зв’язку з цим суму, відображену в отриманому податковому повідомленні-рішенні за формою «В4» (на яку за результатами перевірки зменшено від’ємне значення), платнику податків слід зі знаком «-» (відповідно в цьому випадку — суму «-1000 грн.») у періоді отримання повідомлення-рішення відобразити в рядку 21.3 декларації з ПДВ.

Водночас у цьому випадку заслуговує на увагу такий момент. Податківці в консультаціях говорять про відображення (зі знаком «+» чи «-») суми з повідомлення-рішення за формою «В4» у декларації «періоду отримання» такого повідомлення-рішення. На нашу ж думку, правильніше говорити про відображення такої суми в рядку 21.3 найближчої поточної декларації , що складається платником податків після отримання такого повідомлення-рішення (тобто її відображення в черговій поточній декларації після отримання повідомлення-рішення за формою «В4»). Отже, якщо, припустимо, податкове повідомлення-рішення за формою «В4» отримано платником податків 10 жовтня 2012 року (тоді як вереснева декларація ним ще не подана), то суму «-1000 грн.», вважаємо, правильніше відобразити в рядку 21.3 не жовтневої декларації (декларації того звітного періоду (жовтня), в якому таке повідомлення-рішення було отримане, як це формально виходить за версією податківців), а вже в рядку 21.3 декларації за вересень, тобто найближчої поточної декларації, що складається після отримання повідомлення-рішення за формою «В4». Тоді ситуація буде виправлена вчасно й додаткового перекручення ще й вересневих показників не спричинить.

 

Людмила Солошенко, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі