Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Загальні питання із заповнення. Заповнюємо Податковий розрахунок за формою № 1ДФ, якщо підприємцю нараховано, але не виплачено дохід

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Квітень, 2013/№ 29
Друк
Відповідь на запитання

Заповнюємо Податковий розрахунок за формою № 1ДФ, якщо підприємцю нараховано, але не виплачено дохід

 

Підприємство оприбутковувало об’єкт основних засобів, придбаний у фізичної особи — підприємця, у березні 2013 року. Оплату за нього буде перераховано підприємцю у квітні 2013 року. Підприємець надав копію витягу з Держреєстру. Чи потрібно відображати такий дохід у Податковому розрахунку за формою № 1ДФ за 1 квартал 2013 року, якщо його фактично буде виплачено підприємцю у 2 кварталі 2013 року?

(м. Ізюм)

 

У разі нарахування доходів фізичним особам, у тому числі і фізичним особам — підприємцям (далі — ФОП), податковий агент зобов’язаний відобразити такі доходи в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ за той звітний квартал, в якому вони були нараховані (п.п. «б» п.п. 176.2 ПКУ). Причому обов’язок з відображення в Податковому розрахунку доходів, нарахованих у тому звітному кварталі, за який цей розрахунок формується та подається, не залежить від факту виплати таких доходів у цьому кварталі.

Зауважимо також, що аналіз положень розд. IV ПКУ дає можливість стверджувати, що для неутримання податку на доходи фізичних осіб з доходів, що виплачуються ФОП, податковому агенту достатньо отримати від такого ФОП документ, що підтверджує його статус суб’єкта підприємницької діяльності. Для ФОП-загальносистемника таким документом може бути копія виписки або витягу з Держреєстру, для ФОП-єдиноподатника — або копія свідоцтва про сплату єдиного податку, або копія виписки чи витягу з Держреєстру. Водночас, ураховуючи консультації податківців, розміщені в ЄБПЗ, не виключено, що вони продовжуватимуть вимагати у податкового агента, який нарахував (виплатив) дохід єдиноподатнику, наявність двох документів: і копії виписки (витягу) з Держреєстру, і копії свідоцтва про сплату єдиного податку. Хоча, на наш погляд, цілком достатньо одного із указаних документів.

Стосовно ситуації, описаної в листі, зазначимо таке. У зв’язку з тим, що ФОП надав копію витягу з Держреєстру, дохід, який йому нараховано (надано, виплачено), не повинен оподатковуватися податковим агентом на підставі п. 177.8 ПКУ. Оскільки підприємство нарахувало дохід ФОП у березні 2013 року (у цьому випадку нарахування доходу відбулося в момент оприбуткування товару), то воно зобов’язане відобразити суму такого доходу у графі 3а Податкового розрахунку за формою № 1ДФ за 1 квартал 2013 року з ознакою доходу «157». У графах 3, 4а і 4 Податкового розрахунку за формою № 1ДФ за 1 квартал 2013 року слід проставити прокреслення, оскільки нарахований дохід не було виплачено у звітному кварталі, а ПДФО з підприємницького доходу податковими агентами не утримується.

У разі проведення розрахунків з ФОП за придбаний товар у квітні 2013 року підприємство повинне буде відобразити суму виплаченого ФОП доходу у графі 3 Податкового розрахунку за формою № 1ДФ за 2 квартал 2013 року.

Використовуючи дані, наведені у запитанні, припустимо, що вартість об’єкта основних засобів становить 5000 грн. Тоді підприємство відобразить нарахований підприємцю дохід у Податковому розрахунку за формою № 1ДФ за 1 квартал 2013 року так:

 

Фрагмент Податкового розрахунку за формою № 1ДФ за 1 квартал 2013 року

1

2

3

4

5

6

7

8

9

<…>

45

2625254565

5000

00

157

<…>

 

У Податковому розрахунку за 2 квартал 2013 року виплачений підприємцю дохід буде відображено так:

 

Фрагмент Податкового розрахунку за формою № 1ДФ за 2 квартал 2013 року

1

2

3

4

5

6

7

8

9

<…>

45

2625254565

5000

00

157

<…>

 

Лілія Калашникова, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі