Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Відображення ПСП. Якщо ПСП застосовувалася до зарплати працівника не в усіх місяцях звітного кварталу

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Квітень, 2013/№ 29
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Якщо ПСП застосовувалася до зарплати працівника не в усіх місяцях звітного кварталу

 

У лютому 2013 року у працівника нашого підприємства народилася друга дитина. У цьому ж місяці він подав заяву про самостійне обрання місця застосування ПСП і документи, що підтверджують його право на ПСП згідно з п.п. 169.1.2 ПКУ (як особа, яка утримує двох дітей віком до 18 років). Як відобразити в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ суму нарахованої (виплаченої) зарплати, якщо в січні 2013 року такий працівник не мав права на ПСП, а в лютому і березні 2013 року до його зарплати застосовувалася пільга?

(м. Запоріжжя)

 

Ситуації, коли податкова соціальна пільга (далі — ПСП) застосовується не в усіх місяцях звітного кварталу, наприклад, у зв’язку з тим, що в якомусь місяці звітного кварталу заробітна плата, нарахована працівнику, перевищила граничний розмір доходу, що дає право на застосування ПСП, але працівник відмовився від застосування ПСП, подавши роботодавцю відповідну заяву, або як у ситуації, описаній у запитанні, коли у працівника в одному з місяців звітного кварталу виникло право на ПСП, доволі часто трапляються на практиці.

У таких випадках, незважаючи на те, що пільга застосовувалася до зарплати працівника не в усіх місяцях звітного кварталу, у Податковому розрахунку за формою № 1ДФ на цього працівника заповнюється один рядок із зазначенням у графі 8 «Ознака податкової соціальної пільги» інформації про ознаку ПСП, яка застосовувалася в будь-якому з місяців звітного кварталу.

Ознаки ПСП, які залежно від виду ПСП слід указувати в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ щодо працівників, які мали право на ПСП у звітному кварталі 2013 року, наведемо в таблиці.

 

Вид ПСП (норма ПКУ)

Граничний розмір доходу, що дає право на застосування ПСП

Розмір ПСП у 2013 році

Ознака ПСП

Звичайна ПСП (п.п. 169.1.1 ПКУ)

1610,00 грн.

573,50 грн.

«01»

Звичайна ПСП на дітей* (п.п. 169.1.2 ПКУ)

Для одного з батьків — 1610 грн. х кількість дітей віком до 18 років;
для другого — 1610 грн.

573,50 грн. х кількість дітей віком до 18 років

«04»

Підвищена ПСП на дітей** (пп. «а» і «б» п.п. 169.1.3 ПКУ)

Для одного з батьків — 1610 грн. х кількість дітей віком до 18 років;
для другого — 1610 грн.

860,25 грн. х кількість дітей віком до 18 років

«02»

Підвищена ПСП (пп. «в» — «е» п.п. 169.1.3 ПКУ)

1610,00 грн.

860,25 грн.

«02»

Максимальна ПСП (пп. «а» — «ґ» п.п. 169.1.4 ПКУ)

1610,00 грн.

1147,00 грн.

«03»

* ПСП, що надається платникам податків, які утримують двох або більше дітей віком до 18 років.
** ПСП, що надається одиноким матерям (батькам), удовам (вдівцям), опікунам, піклувальникам, які мають дитину (дітей) віком до 18 років (п.п. «а» п.п. 169.1.3 ПКУ), та особам, які утримують дитину-інваліда (дітей-інвалідів) віком до 18 років (п.п. «б» п.п. 169.1.3 ПКУ).

 

Використовуючи умови запитання, припустимо, що в заяві працівник зазначив, що дружина правом на збільшення граничного розміру доходу, що дає право на застосування ПСП, кратно кількості дітей не користується. Заробітна плата працівника дорівнювала в кожному з місяців 1 кварталу 2013 року 3000 грн. Сума утриманого податку на доходи фізичних осіб із зарплати січня 2013 року склала 433,80 грн. ((3000 грн. - 3000 грн. х 3,6 %) х 15 %), із зарплати лютого та березня 2013 року (місяці застосування ПСП) — по 261,75 грн. ((3000 грн. - (573,50 грн. х 2) - 3000 грн. х 3,6 %) х 15 %).

Наведемо фрагмент заповнення Податкового розрахунку за формою № 1ДФ за 1 квартал 2013 року щодо цього працівника.

 

Фрагмент Податкового розрахунку за формою № 1ДФ за 1 квартал 2013 року

1

2

3

4

5

6

7

8

9

<…>

10

2222222222

9000

00

9000

00

957

30

957

30

101

04

<…>

 

Лілія Калашникова, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно