Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Думка фахівців офіційних органів. Дохід особи, що здійснює незалежну професійну діяльність, яка не наддала копію довідки за формою № 4-ОПП, в Податковому розрахунку за формою № 1 ДФ відображається з ознакою «102»

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Квітень, 2013/№ 29
Друк
Стаття

Дохід особи, що здійснює незалежну професійну діяльність, яка не надала копію довідки за формою № 4-ОПП, в Податковому розрахунку за формою № 1 ДФ відображається з ознакою «102»

 

Як відображається у податковому розрахунку за формою № 1-ДФ виплата доходу особі, що здійснює незалежну професійну діяльність і якою було не надано довідку за формою № 4-ОПП?

 

Відповідно до п. 178.1 ст. 178 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ) особи, які мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність, зобов’язані стати на облік в органах ДПС за місцем свого постійного проживання як самозайняті особи та отримати довідку про взяття на облік згідно із ст. 65 ПКУ.

Згідно з додатком 2 до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. № 1588, довідка про взяття на облік платника податків видається за формою № 4-ОПП.

Пунктом 178.5 ст. 178 ПКУ визначено, що під час виплати суб’єктами господарювання — податковими агентами фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, доходів, безпосередньо пов’язаних з такою діяльністю, податок на доходи у джерела виплати не утримується в разі надання такою фізичною особою копії довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, відносини за яким встановлено трудовими відносинами, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до пп. 14.1.195 та 14.1.222 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Отже, якщо особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, не надає податковому агенту під час виплати їй доходу копію довідки про взяття на облік за ф. № 4-ОПП, податковий агент повинен нарахувати та утримати податок на доходи фізичних осіб з такої особи на загальних підставах за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ (15 % та/або 17 %) та відобразити таку суму виплаченого доходу у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ з ознакою доходу «102».

 

За матеріалами підкатегорії 160.26
Єдиної бази податкових знань,
розміщеної на офіційному сайті ДПСУ:
www.sts.gov.ua 

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі