Теми статей
Обрати теми

Щодо оподаткування дивідендів

Редакція ПБО
Лист від 25.02.2013 р. № 363/A/17.1-14

Щодо оподаткування дивідендів*

Лист від 25.02.2013 р. № 363/А/17.1-14

(витяг)

 

<…>

Відповідно до п. 38.1 ст. 38 Податкового кодексу під виконанням податкового обов’язку розуміється сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов’язань у встановлений податковим законодавством строк.

<…>

Оподаткування дивідендів здійснюється на підставі п.п. 153.3.2 п. 153.3 ст. 153 Податкового кодексу. Емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку в розмірі ставки, установленої п. 151.1 ст. 151 цього Кодексу, нарахованої на суму дивідендів, що фактично виплачуються, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку. Зазначений авансовий внесок уноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

У разі виплати дивідендів у формі, відмінній від грошової (крім випадків, передбачених п.п. 153.3.5 цього пункту), базою для нарахування авансового внеску згідно з абзацом першим цього підпункту є вартість такої виплати, розрахована за звичайними цінами.

Обов’язок із нарахування та сплати авансового внеску з цього податку за визначеною п. 151.1 ст. 151 цього Кодексу ставкою покладається на будь-якого емітента корпоративних прав, який є резидентом, незалежно від того, є такий емітент або одержувач дивідендів платником податку чи має пільги зі сплати податку, надані цим Кодексом, або у вигляді застосування ставки податку іншої, ніж установлена в п. 151.1 ст. 151 цього Кодексу (крім платників цього податку, які підпадають під дію ст. 156 цього Кодексу). Обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску з цього податку не поширюється на суб’єктів господарювання, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку згідно з розд. XIV цього Кодексу.

Згідно з п.п. 153.3.5 Податкового кодексу авансовий внесок, передбачений п.п. 153.3.2, не справляється в разі виплати дивідендів фізичним особам.

При цьому згідно з п. 167.2 Кодексу із суми виплачених фізичним особам дивідендів утримується податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків.

Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету визначено ст. 168 Податкового кодексу, згідно з якою податок сплачується (перераховується) до бюджету при виплаті оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Якщо оподатковуваний дохід надається в негрошовій формі або виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, наступного за днем такого нарахування (виплати, надання). Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, що підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, має перераховуватися до бюджету податковим агентом у строки, установлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.

Згідно з п. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування чи іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються в порядку та в розмірах, установлених Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, —

тягнуть накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Ті самі дії, учинені повторно протягом 1095 днів, —

тягнуть накладення штрафу в розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Дії, передбачені абзацом першим цього пункту, учинені протягом 1095 днів втретє і більше, —

тягнуть накладення штрафу в розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Також відповідно до ст. 129 Кодексу після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Пеня нараховується на суму підсумкового боргу (уключаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку Україна, що діє на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок більше, за кожний календарний день прострочення в його сплаті (п. 129.4 Податкового кодексу).

Також повідомляємо, що відповіді на конкретні запитання, які виникають у платників податків, розміщені в Єдиній базі податкового законодавства ДПС України (www.sts.gov.ua).

 

 Заступник голови В. Кизіма

 

* Див. також матеріал на с. 18. — Прим. ред.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі